Európai Mobilitási Hét - szeptember 16-22.

2021. szeptember 15.

Az Európai Mobilitási Hét célja a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése, melyet idén szeptember 16-a és 22-e között, immár 20. alkalommal rendeznek. Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi kampánya évről évre egyre népszerűbb Magyarországon is. A program a városokban élő polgárok figyelmét kívánja felhívni arra, hogy fenntartható közlekedési alternatívákat próbáljanak ki, illetve a sétát és a biztonságos kerékpározást kombinálják a tömegközlekedéssel.

Ökocaching – Fedezd fel bringáddal a pécsi kerékpárutakat!

Az Európai Mobilitási Hét keretében, az Ökováros-Ökorégió Alapítvány és a Pécsi Tudományegyetem szervezésében egy kerékpáros kihívásra is invitálják a szervezők a pécsi és az egyetemi polgárokat. A játék részletei megtalálhatók a PTE Zöld Egyetem weboldalán.

Az idei év mottója: "Fenntartható közlekedés a biztonság és egészség jegyében".

A rendezvénysorozat hazai koordinátora az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

A további programokat keresd az Autómentes Pécs, PTE Zöld Egyetem FB-oldalon:

Autómentes Pécs

Zöld Egyetem PTE