Ismét InSimu online diagnosztikai verseny a PTE orvoskarán

2022. szeptember 21.

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudomány Kara és az InSimu idén is közös online diagnosztikai versennyel indítja a tanévet, amelyen 2-3 fős hallgatói csapatok mérhetik össze diagnosztikai készségeiket az InSimu platform virtuális betegein.

Az eseményt szeptember 30-án, immáron hatodik alkalommal rendezik meg. Célja, hogy ösztönözze és elismerje az orvostanhallgatók folyamatos szakmai fejlődését. A résztvevők feladata 5 virtuális beteg diagnózisának kidolgozása a bizonyítékon alapuló orvoslás elveit követve idő- és költséghatékony módon.

Ahogy a való életben, a versenyen is meg kell küzdeni az idővel. 40 perc áll majd a hallgatók rendelkezésére, hogy kiválasszák és megrendeljék a szükséges klinikai vizsgálatokat, értelmezzék az eredményeket és felállítsák a helyes diagnózist.

Az InSimu diagnosztikai verseny játékos formában betekintést enged a hallgatók és oktatók számára is az alkalmazás orvosszakmai tartalmába, miközben a hallgatók egymástól tanulva, egymást ösztönözve fejlesztik a diagnosztikai készségeiket. A versennyel párhuzamosan az oktatók számára az InSimu fejlesztői adnak átfogó képet az InSimu virtuális betegek által nyújtott oktatásfejlesztési lehetőségekbe.

Időpont és helyszín: 2022. szeptember 30., péntek, 15:30, Zoom

Az esemény részletes programja:

• dr. Czopf László dékánhelyettes Köszöntője
  • az InSimu platform és verseny szabályainak ismertetése
  • diagnosztikai Verseny a hallgatóknak / Szakmai beszélgetés oktatóknak
  • eredményhirdetés

Kiket várunk a versenyre?

Szeretettel várjuk valamennyi évfolyam orvostanhallgatóit és oktatóit.

Amíg a hallgatói csapatok az eseteken dolgoznak a Zoom break-out roomokban, az oktatók számára is lehetőséget biztosítunk, hogy megvitassák az eseteket.

A kar az alábbi értékes nyereményekkel díjazza a legjobban teljesítő csapatok minden tagját:

• 1. helyezett: 45,000 Ft értékű Media Markt utalvány
  • 2. helyezett: 30,000 Ft értékű Media Markt utalvány
  • 3. helyezett: 20,000 Ft értékű Media Markt utalvány

Regisztráció és további információ:

Regisztráció a Zoom eseményre:

Hogyan lehet gyakorolni a versenyre?

Javasoljuk, hogy aktiválják az egyetem InSimu licencét az alábbi instrukciókat követve, hogy az app teljes funkcionalitását kihasználva tudjanak gyakorolni az interaktív klinikai eseteken.