Kiváló Fiatal Gyógyszerész PhD-hallgató díjat kapott dr. Zsidó Balázs Zoltán

2021. november 2.

A hazai egészségügyet és egészségipart elemző Medicina évkönyv idei megjelenése alkalmából átadták az egészségügyi szereplőknek, szolgáltatóknak és orvosoknak járó Medicina díjakat. A gyógyszerkutatásban országos szinten kiemelkedő teljesítményt nyújtó gyógyszerészeknek járó Kiváló Fiatal Gyógyszerész PhD-hallgató díjat dr. Zsidó Balázs Zoltán, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézetének egyetemi tanársegédje kapta.

Dr. Zsidó Balázs kutatómunkáját dr. Hetényi Csaba témavezetésével végzi az intézet Farmakoinformatikai Tanszékén, a számítógépes gyógyszertervezési eljárások alkalmazása és fejlesztése területén. Foglalkozik a COVID-19 betegség elleni számítógépes gyógyszer-repozíciós vizsgálatokkal, valamint a TRPA1 receptorral is, ami az idei orvosi Nobel-díj kapcsán került reflektorfénybe. Eddig nyolc közleménye jelent meg rangos nemzetközi folyóiratokban, valamint számos hazai és külföldi konferencián tartott előadást. Az Általános Orvostudományi Karon, a Gyógyszerésztudományi Karon és az Egészségtudományi Karon is vannak angol és magyar nyelvű előadásai és szemináriumai.