Díszdoktoravató ünnepi szenátusi ülés a Pécsi Tudományegyetemen

2018. március 19.

Díszdoktoravató ünnepi szenátusi ülést rendezett március 14-én a Pécsi Tudományegyetem. A nemzeti ünnep alkalmából a Dr. Halasy-Nagy József Aulában a díszdoktor avatása mellett átadták a doktori és habilitált doktori okleveleket, emeritusi címeket, címzetes egyetemi tanári, docensi és magántanári okleveleket is.

Pécs egyeteme "doctor honoris causa" címet adományozott, azaz az intézmény tiszteletbeli doktorává fogadta Dr. Soós Károly Attilát. A 73 éves közgazdász, egykori országgyűlési képviselő és államtitkár több évtizednyi szakmai múltjában a 70-es 80-as években a gazdasági reformok előkészítését, később a keleti blokk országainak gazdaságkutatását, az EU segélyprogramjainak szakértői támogatását is magába foglalja. Péccsel mindig jó kapcsolatot ápolva Dr. Soós Károly Attila 1979-től volt a pécsi egyetem vendégoktatója, később doktori iskolájának munkatársa. A díszdoktori elismerést jelképező talárt és oklevelet a professzor a PTE rektorától, Bódis Józseftől vette át.

Professzor Emeritus címben részesült Dr. Horváth Örs Péter, a Sebészeti Klinika professzora, Dr. Kovács L. Gábor, a Laboratóriumi Medicina Intézet professzora, a Szentágothai János Kutatóközpont igazgatója, Dr. Nagy Lajos, az Alapellátási Intézet professzora, valamint Dr. Vígh Árpád, a Romanisztika Intézet professzora.

Címzetes egyetemi docensi címet vehetett át Dr. Halmai Richárd, a B. Braun Dialízis Centrum orvosigazgatója és a Szent Pantaleon Kórház kórházi főorvosa, és Dr. Fazekas Attila Erik, az EMMI helyettes államtitkára.

Egyetemi magántanári címben részesült Karoliny Mártonné Dr. Csetneki Zsuzsanna (PTE KTK).

Habilitált doktori oklevelet vehetett át dr. Czimmer József (PTE Klinikai Központ), dr. Káposztás Zsolt (SM Kaposi Mór Oktató Kórház), dr. András Ferenc (Pannon Egyetem), dr. Lábadi Beatrix (PTE BTK), dr. Pilkhoffer Mónika (PTE BTK), dr. Sebestyén Tamás (PTE KTK), dr. Buzády Andrea (PTE TTK) és dr. Reményi Péter (PTE TTK).

Az ünnepség a doktori oklevelek átadásával és fogadalomtétellel zárult.

Forrás

bama.hu