Nyertes NKFIH / OTKA / pályázatok

2018. augusztus 28.

A kutatói kezdeményezésű témapályázatok 2018. évi nyertesei (K_18)

Általános Orvostudományi Kar

Balogh Péter: A szerozális nyirokszövetek morfogenezisének és vándorlási jellemzőinek vizsgálata B-sejtek megoszlásában és high-grade B-sejtes lymphomák hasűri terjedésében (Pécsi Tudományegyetem Immunológiai és Biotechnológiai Intézet)

Gyulai Rolland: A TRPA1 receptor szerepének vizsgálata pikkelysömörben (Pécsi Tudományegyetem Bőr-, Nemikórtani és Onkodermatológiai Klinika)

Gyógyszerésztudományi Kar

Deli József: Karotinoidok növényi eredetű drogokban (Pécsi Tudományegyetem Farmakognóziai Intézet)

Horváth Györgyi: A kakukkfű (Thymus vulgaris L.) és levendula (Lavandula angustifolia Mill.) illóolajok kémiai és gyógyászati értékelése terepmunka, kromatográfiás és biológiai módszerek segítségével (Pécsi Tudományegyetem Farmakognóziai Intézet)

Papp Nóra: Etnobotanikai és etnofarmakobotanikai kutatás Székelyföldön (Pécsi Tudományegyetem Farmakognóziai Intézet)

Általános Orvostudomány és Természettudományi Kar

Hernádi István: Nikotinos és NMDA-receptor-támadáspontú vegyületek szinergista hatásainak vizsgálata a neurokognitív zavarok preklinikai állatmodelljeiben: képalkotási, elektrofiziológiai és magatartási vizsgálatok (Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet, Természettudományi Kar Kísérletes Állattani és Neurobiológiai Tanszék)

A fiatal kutató által kezdeményezett témapályázat 2018. évi nyertesei (FK_18)

Általános Orvostudományi Kar

Lengyel Zsuzsanna: A cirkadián rendszer vizsgálata a bőr kórélettani folyamataiban (Pécsi Tudományegyetem Bőr-, Nemikórtani és Onkodermatológiai Klinika)

Természettudományi Kar

Atlasz Tamás: A PACAP hatásának vizsgálata különböző retina degenerációkban (Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Sportbiológiai Tanszék) Általános Orvostudományi Kar Anatómiai Intézet társpályázókkal

Szeretettel gratulálunk a nyerteseknek!

A hasonló eredmények elérésének reményében minden kollégánkat arra biztatunk, adjon be pályázatot, ehhez kívánunk kitartást és sok sikert!