Pécsre jöttek a 3D-s nyomtatás szakértői

2018. október 8.

Az egész világot forradalmasító 3D nyomtatás legfrissebb eredményeiről és lehetőségeiről szólt a Pécsi Tudományegyetem 4. alkalommal megrendezett Nemzetközi Interdiszciplináris 3D Konferenciája a Szentágothai János Kutatóközpontban, valamint az egyetem Műszaki és Informatikai Karán, október 5-én és 6-án.

Három éve alakult meg a Pécsi Tudományegyetem 3D kutatócsoportja, amely a különböző tudományterületek közötti lehetséges kooperációk és szinergiák révén arra törekszik, hogy a PTE mind a hazai, mind pedig a nemzetközi mezőnyben fontos szereplőjévé váljon az ez irányú kutatásoknak és fejlesztéseknek. A 3D konferencia - az eddigi három alkalomhoz hasonlóan,  nemzetközi szinten is egyedülálló módon - kiemelten kezeli a bioprinting területét, ami az idei év fő témája. Emellett a műszaki terület is nagy hangsúlyt kap, megőrizve a rendezvény interdiszciplináris jellegét.

Forrás

Dunántúli Napló