Az eszéki egyetem vendégprofesszora lett dr. Molnár Tihamér

2019. október 29.

Az eszéki egyetem vendégprofesszora lett dr. Molnár Tihamér

Az eszéki Jossip Juraj Strossmayer Egyetem Kórházi Központja Aneszteziológia, Reanimatológia, Intenzív és Fájdalomterápiás Klinikájának vezetője, Slavica Kvoli professzor, és a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetének docense, dr. Molnár Tihamér közös nemzetközi projektet adott be, ami a polimorbid betegek érsebészeti műtétje alatti kockázati tényezőknek a feltárását célozta. A projekt harmonizál azzal az elképzeléssel, hogy a Baranya-Szlavónia régióban élő emberek számára magasabb színvonalú egészségügyi ellátást sikerüljön biztosítani.

A klinikai kapcsolatfelvételt oktatási felkérés is követte, és októberben, egy sikeres ERASMUS+ pályázat keretében előadásokat és szemináriumokat tarthatott az eszéki orvostanhallgatóknak dr. Molnár Tihamér, akinek Jure Mirat professzor, a Jossip Juraj Strossmayer Egyetem Orvostudományi Karának dékánja átadta a vendégprofesszori kinevezésről szóló okiratot. Az eszéki egyetem dékánja ezzel a gesztussal is jelezte, hogy számít a pécsi orvoskarral való együttműködésre.