Ünnepi szenátusi ülés a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából

2019. november 18.

A Pécsi Tudományegyetem a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett ünnepi szenátusi ülésén három új díszdoktort avatott: Csépe Valéria pszichológus professzor asszonyt, Antonino Germano idegsebész professzort és Hugh Sherman közgazdász professzort. Az ünnepség keretében Egyetemi emlékgyűrűk, Professor Emeritus címek, Címzetes egyetemi docensi címek, Pro Doctorandis Universitatis Quinqueecclesiensis Díjak és Tehetségcentrum elismerések átadása is történt. Hatvanöten vehettek át PhD, ketten pedig DLA oklevelet.

Dr. Miseta Attila rektor ünnepi beszédében kiemelte, hogy három kiváló tudóssal bővül a Pécsi Tudományegyetem díszdoktori köre. Az egyetem vezetője hangsúlyozta, mindent megtesznek annak érdekében, hogy még intenzívebb, szorosabb kapcsolatot ápoljon a PTE a díszdoktoraival.

A PTE Szenátusa 2014-2018 között a Pécsi Tudományegyetem tudományos és innovációs rektorhelyetteseként végzett kimagasló vezetői tevékenysége elismeréseként az egyetem arany emlékgyűrűjét adományozta dr. Tóth Kálmán professzornak, az I. Számú Belgyógyászati Klinika igazgatójának.

A 2019. évi Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program keretén belül a Pécsi Tudományegyetem Tehetségcentruma Fiatal Kiválósága elismerésben részesült 14 fő, az Általános Orvostudományi Kar és a Klinikai Központ részéről 11 kutató:

• Boldizsár Ferenc, az ÁOK Immunológiai és Biotechnológiai Intézet egyetemi docense
  • Darnai Gergely, a KK Neurológiai Klinika tudományos segédmunkatársa
  • Engelmann Péter, az ÁOK Immunológiai és Biotechnológiai Intézet egyetemi docense
  • Gaszner Balázs, az ÁOK Anatómiai Intézet egyetemi docense
  • Hetényi Csaba, ÁOK Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet
  • Kovács Krisztina, az ÁOK Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézet egyetemi docense
  • Kovács-Öller Tamás, a TTK Biológiai Intézet tudományos munkatársa
  • László Kristóf, az ÁOK Élettani Intézet egyetemi docense
  • Schiffer Ádám, a MIK Informatika és Villamos Intézet egyetemi docense
  • Sebestyén Tamás, a KTK Közgazdaságtan és Ökonometria Intézet egyetemi docense
  • Tamás Andrea, az ÁOK Anatómiai Intézet egyetemi docense
  • Tóth Arnold, a KK Radiológiai Klinika rezidens orvosa
  • Tóth György, a TTK Fizikai Intézet adjunktusa
  • Tóth Péter, a KK Idegsebészeti Klinika központi gyakornoka

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa sikeres védésük alapján PhD-fokozatot ítélt oda a következő hallgatóknak.

Az egészségtudományok területén:

• László Zoltán, a Kaposi Mór Oktatókórház szakorvosa
  • Patonai Zoltán, a PTE Klinikai Központ klinikai orvosa

Az orvostudományok területén:

• Bányai Dániel, a PTE Klinikai Központ adjunktusa
  • Csécsei Péter, a PTE Klinikai Központ tanársegédje
  • Ernszt Dávid, a PTE Általános Orvostudományi Kar kutatója
  • Feller Diána, a PTE Általános Orvostudományi Kar tudományos segédmunkatársa
  • Gács Boróka, a PTE Általános Orvostudományi Kar tudományos segédmunkatársa
  • Illés Anita, a PTE Klinikai Központ tanársegédje
  • Kátai Emese, a PTE Klinikai Központ szakorvos jelöltje
  • Kugyelka Réka, a PTE Általános Orvostudományi Kar tudományos segédmunkatársa
  • Petrovics Laura, a PTE Klinikai Központ rezidens orvosa
  • Sarlós Donát Péter, a PTE Klinikai Központ szakorvosa
  • Szujó Szabina, a PTE Klinikai Központ rezidens orvosa

Az elismerésekhez szeretettel gratulálunk!

Forrás:

univpecs.com