Tájékoztató TDK-műhelyeket és hallgatókat támogató pályázati kiírások megjelenéséről

2020. április 29.

Nemzeti Tehetségközpont

Kedves Fiatal!

A korábban meghirdetett, mentoráltaknak szóló programunk jelentkezési határidejét meghosszabbítottuk!

A Nemzeti Tehetség Központ ismét összehozza a tehetségeket. Olyan fiatalok jelentkezését várjuk, akik ötleteket és támogatást várnak tanulmányaikhoz, terveikhez. Ha megfelelő személyeket választunk arra, hogy szakmai utunkon kísérjenek minket, olyan értékekkel gazdagodhatunk, amelyek megszerzésére más módon nincs lehetőségünk.

Ma már egyre gyakoribb, hogy valaki mentort keres maga mellé: kiválasztja azt, akitől örömmel tanulna, és elfogadná a tanácsait. Bár a segítség mindig sokat jelent, nem mindegy, hogy ki és miben tud számodra igazi támogatást nyújtani. Mielőtt mentort választanál, tisztában kell lenned azzal, hogy a mentorálás kölcsönös elköteleződés. Ha jól működik, nemcsak kapsz, hanem adsz is. Ötleteid, kérdéseid, kételyeid a mentor számára is sokat jelentenek.

Az összefogás és a pozitív gondolkodás különösen fontos a nehéz időszakokban, így jelen helyzetünkben is, amikor közös biztonságunk és egészségünk érdekében otthonainkba kényszerülünk. Most még inkább szükség van arra, hogy tudatosan gondolkodjunk a jövőnkről.
A tehetség az egyik legértékesebb nemzeti vagyon, fontos, hogy kibontakoztatása érdekében ezen a módon a nehezebb időszakokban is támogassuk azokat, akik ezt igénylik.

Ebben igyekszünk segíteni, így jelentkezz mentoráltnak, ha:

• érdeklődési területeiden, tanulmányi céljaid elérésében fejlődni szeretnél;
  • tanulásodban magabiztosabb, céltudatosabb és hatékonyabb szeretnél lenni;
  • megmérettetés, verseny vagy felvételi előtt állsz, és ehhez támogatásra van szükséged;
  • kell egy külső segítség/kontroll az ötleteidhez, vállalkozásodhoz;
  • szeretnél egy új programban részt venni és egy dinamikus közösség tagja lenni.

Mit várunk a mentoráltaktól?

• Működj együtt aktívan a kiválasztott mentoroddal.
  • Hetente vegyél részt egy mentor-mentorált beszélgetésen. Ez az alkalom megvalósulhat online formában is.
  • A program zárásakor vegyél részt a programot értékelő online konferencián, és írásban is értékeld a mentorálási folyamatot; élményeiddel, tapasztalataiddal segíts továbbfejleszteni programunkat.

Megvalósítási időszak: 2020. május 18-tól szeptember 18-ig.
Pályázati határidő: 2020. május 7. (csütörtök) 23:59.

A pályázatban a 18–35 éves korosztály vehet részt.

Jelentkezési folyamat:

1. Küldj egy bemutatkozó levelet a tehetsegbarat@nemzetitehetsegkozpont.hu címre! Leveledben jelölj meg legalább három mentort, akivel szívesen dolgoznál együtt!
 (A pályázat benyújtása során előnyt élveznek azok, akik korábban NFTÖ ösztöndíjban részesültek vagy valamely tehetséggondozó programban vettek részt.)

A mentorok bemutatkozását a „Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíjas vagyok” (https://www.facebook.com/NFTosztondijasvagyok/) oldal „Mentorok bemutatkozása” albumában találod. A jelentkezők közül a motivációs levelek alapján
24 mentoráltat válogatunk ki.

2. Kérjük, hogy végül töltsd ki a lenti gombbal indítható jelentkezési lapot!

Jelentkezésed előre is köszönjük!

Üdvözlettel,

Dr. Lantos Krisztina
ügyvezető
Nemzeti Tehetség Központ Nonprofit Kft.

JELENTKEZEM

Nemzeti Tehetség Központ
1134 Budapest, Váci út 49. (DC Offices)

Részletes információk, kapcsolattartás:
E-mail: tehetsegbarat@nemzetitehetsegkozpont.hu