5/2020. számú rektori utasítás az intézménylátogatás rendjéről

2020. május 7.

A 168/2020.(IV.30.) kormányrendelet felhatalmazza a rektort a felsőoktatási intézmény hallgatók által történő látogatásának engedélyezésére, ugyanakkor figyelemmel a fennálló veszélyhelyzetre, a Budapest főváros és Pest megye területén fennálló kijárási korlátozásra, a vonatkozó jogszabályi rendelkezésekben fenntartott beutazási korlátozásokra, valamint a kollégiumok korlátozott igénybevételi lehetőségeire fő szabályként – eltérő rendelkezésig – az egyetemi intézmények hallgatók által történő látogatása tilos.

A fő szabálytól eltérően, kivételes esetekben lesz mód az egyetem területére belépni és célhoz kötötten, szigorú védelmi intézkedések betartása mellett az egyetem területén tartózkodni.

Az intézménylátogatás részletes rendje az 5/2020. számú rektori utasításban olvasható.