Karunkról idén hat nyertes OTKA-pályázat született

2020. szeptember 1.

Idén két kategóriában - a „K” témapályázatban, és a fiatal kutatóknak szánt „FK” pályázatban - hat nyertes OTKA-pályázat született karunkról és a Klinikai Központból.

K pályázatok

Klinikai Orvostudományok

• Büki András: Koponya-agysérülések kimenetele- Nagy felbontású invazív neuromonitorozás, biomarkerek és navigált elektromágneses agyi stimuláció szerepe (Pécsi Tudományegyetem)

Élettan, Kórélettan, Gyógyszertan és Endokrinológia

• Pintér Erika: A szomatosztatin 4 receptor, mint potenciális gyógyszercélpont neuropátiás fájdalom és neurogén gyulladás kezelésében (Pécsi Tudományegyetem)
  • Reglődi Dóra: Endogén és exogén PACAP szerepe időskori degeneratív folyamatokban (Pécsi Tudományegyetem)

FK pályázatok

Genetika, Bioinformatika és Rendszerbiológia

• Boros Ákos: Ember környezetében élő állatok virális fertőzései: a felfedezéstől a diagnosztikáig (Pécsi Tudományegyetem)

Pszichológia - Nevelés

• Fehér Gergely: Internetfüggőség és következményei (Pécsi Tudományegyetem)

Idegtudományok

• Kecskés Miklós: TRPM4 ioncsatorna szerepe temporális lebeny epilepsziában (Pécsi Tudományegyetem)

A nyerteseknek szeretettel gratulálunk!

Forrás:

nkfih.gov.hu