A Transzplantációs Alapítvány Szent Kozma és Damján díját vehette át dr. Kalmár Nagy Károly

2020. október 9.

A Szervdonáció és Transzplantáció Világnapja alkalmából a több mint ezer vesetranszplantációban a legmagasabb szakmai színvonalon való közreműködéséért, valamint a hazai hasnyálmirigy- és veseátültetés megvalósításában végzett úttörő munkájáért a Transzplantációs Alapítvány Szent Kozma és Damján díját vehette át a Klinikai Központ Sebészeti Klinikájának osztályvezető főorvosa, dr. Kalmár Nagy Károly Budapesten.

Dr. Kalmár Nagy Károly 1980-ban szerzett általános orvosi diplomát a Szegedi Orvostudományi Egyetemen „summa cum laude” minősítéssel. Az egyetem elvégzése után a Szegedi Orvostudományi Egyetem I. sz. Sebészeti Klinikáján dolgozott előbb gyakornoki, majd tanársegédi beosztásban. 1992-től a Pécsi Orvostudományi Egyetem I. sz. Sebészeti Klinikájára kapott kinevezést, feladata a szervtranszplantációs munka megszervezése volt. 1993-tól vezeti a pécsi szervtranszplantációs programot. 1998-ban dr. Kalmár Nagy Károly végezte az első hazai hasnyálmirigy-transzplantációt.

Fotó:

Transzplantációs Alapítvány