Tízéves a Tudásközpont – online jubileumi ünnepség

2020. október 16.

Tíz évvel ezelőtt, 2010. október 25-én nyitotta meg kapuit a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont épülete, melyben a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont, a Benedek Ferenc Jogtudományi és Közgazdaságtudományi Szakkönyvtár, valamint Csorba Győző Könyvtár várja az olvasóit immáron egy évtizede.

A jelenlegi járványhelyzet miatt a könyvtárak nagyközönséget vonzó eseményeket nem terveztek a jubileum alkalmából, inkább online felületeken ünneplik meg a nyitás 10. évfordulóját.

Programok:

2020. október 13-án indult egy könyvtári érdekességeket bemutató sorozat, a könyvtárak (PTE EKTK és CSGYK) közösségi oldalain.

2020. október 20-án fotókiállítás nyílik az elmúlt 10 év rendezvényeinek fotóit felsorakoztatva.

2020. október 22-én 13.30-kor kezdődik a Beszélgetés a könyvtárak szerepéről című online kerekasztal-beszélgetés, melyben Horváth Tamás, Pécs Megyei Jogú Város Kulturális Bizottságának elnöke beszélget Szeberényi Gáborral, a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont főigazgatójával, valamint Miszler Tamással, a Csorba Győző Könyvtár igazgatójával.

A beszélgetés a Csorba Győző Könyvtár YouTube csatornáján lesz követhető.

A kerekasztal-beszélgetés Facebook eseménye