Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki dr. Orsós Zsuzsannát, az Orvosi Népegészségtani Intézet egyetemi adjunktusát

2020. november 2.

Magyar Arany Érdemkeresztet vehetett át az Orvosi Népegészségtani Intézet biológusa, dr. Orsós Zsuzsanna egyetemi adjunktus október 23-a alkalmából Budapesten.

A Tolna megyei Németkérről származó oktatóval és kutatóval a pecsistop.hu készített interjút pályája indulásáról, egyetemi katedráig jutásáról, valamint jelen kutatásairól.

Mint mondja, egy hétgyermekes cigány családból származik, édesanyja nem tudott írni, olvasni, és édesapja is alig. Szülei inspirálták a tanulásra, mindig is a természettudományok érdekelték, a kémia és a biológia állt a legközelebb hozzá. Vegyészként végzett, első munkahelye a Pécsi Tudományegyetem Orvostudományi Karának Közegészségtani Intézete volt. Itt ismerkedett meg közelebbről a molekuláris biológiával. Az interjúban arról is mesél, mit jelent a roma közösségek életében a koronavírus-járvány.

Forrás:

pecsistop.hu