Újjászerveződött a Zala Megyei Szent Rafael Kórház Traumatológiai Osztálya

2021. augusztus 2.

A Zala Megyei Szent Rafael Kórház közleményt adott ki oldalán azzal kapcsolatban, hogy újjászerveződött a traumatológiai osztálya. Mint ismeretes, dr. Kásler Miklós miniszter soron kívüli, átfogó vizsgálatot rendelt el a traumatológiai ellátás megoldása érdekében, mivel a kórházban június végén felmondott hét traumatológus orvos. A Pécsi Tudományegyetem segítségével megoldódott az osztály „újraépítése”.

A közlemény így szól: „A Pécsi Tudományegyetemmel együttműködve 2021. augusztus 1-jétől újjászerveződött a Zala Megyei Szent Rafael Kórház Traumatológiai Osztálya. Az időlegesen többletfeladatot ellátott társkórházak munkáját betegeink nevében is hálásan köszönjük. Az összehangolt, azonnali intézkedéseknek köszönhetően a személyi feltételeket rövid időn belül biztosítani tudtuk, így a lehető leggyorsabban rendeződött a traumatológiai ellátás helyzete megyénkben.”

Forrás:

zmkorhaz.hu