Ingyenes Sárkányhajó Regattára hív a PTE Sportiroda

2021. szeptember 9.

Sárkányhajó Regattával csatlakozik a Pécsi Tudományegyetem Sportirodája szeptember 18-án az Egyetemi Sport Nemzetközi Napjához. Az Orfűn tartandó rendezvényen a részvétel ingyenes, a sárkányhajó-futamok mellett főzőverseny is kiegészíti a napot.

Az UNESCO 2015. novemberi közgyűlésén szavazta meg, hogy szeptember 20-a az Egyetemi Sport Nemzetközi Napja (IDUS) legyen.

Az intézkedéssel a szervezet legfőbb célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a testmozgás fontosságára a felsőoktatásban. A nemzetközi kezdeményezéshez szeptember 18-án Sárkányhajó Regattával kapcsolódik a PTE Sportirodája, a rendezvényt idén közösen hirdeti meg a hallgatóknak és a dolgozóknak is.

Jelentkezési határidő: szeptember 16. (csütörtök). Az online regisztráció az alábbi linkeken végezhető el:

Hallgatói csapatok jelentkezése: https://bit.ly/3tpOZLR

Dolgozói csapatok jeklentkezése: https://bit.ly/3yXehlJ

Helyszín: Orfű Aktív Víziturisztikai Központ (7677 Orfű, Széchenyi tér 5-6.)

A versenyzők részére az Orfűre történő kiutazást a PTE Sportiroda ingyenes buszjáratok indulásával biztosítja, az indulás 9 órakor lesz. (Jelentkezéskor a csapatkapitánynak fel kell tüntetnie, hogy várhatóan hányan érkeznek a csapatból, a PTE által szervezett busszal!)

Forgatókönyv:

09:00: Buszok indulása (Lauber Dezső Sportcsarnok.) a rendezvényre
10:00: Érkezés, regisztráció
10:15: Technikai értekezlet
10:20: Megnyitó
10:30-14:30: Sárkányhajó futamok, főzőverseny
13:00: Főzőverseny zsűrizése, étkezés
15:00: A sárkányhajó, főzőverseny eredményhirdetése
16:00: Táborzárás, takarítás, elutazás

Részletek:

• a szervezők 20- 25 fős csapatok jelentkezését várják
  • Az első 6 hallgatói, valamint az első 6 dolgozói csapat jelentkezését tudják elfogadni.
  • Nevezni lehet egy adott szervezeti egység csapataként, illetve kötetlen baráti társaságként is.
  • Fontos, hogy családtagok is regisztrálhatnak egy hajóba, azonban a gyermekek esetében kötelező a betöltött 14. életév, illetve a vízbiztos úszástudás. A kisebb létszámú csoportokat összevonják egy-egy csapatba!

Versenykiírás:

Sárkányhajó

• egy sárkányhajóban 20 ember fér el (+1 dobos), lehetőség szerint törekedni kell a hajók feltöltésére, de mindenképpen páros létszám és min. 14 ember (+1 dobos) szükséges egy csapat indulásához;
  • hajónként minimum 4 hölgy részvétele kötelező, kormányost a szervezők biztosítanak;
  • minden hajó egy időmérő kört követően, kiemeléssel párokba rendeződve, egyenes kieséses rendszerben folytatja le a versenyt;

Főzőverseny

• az elkészítendő étel gulyásleves
  • minden csapat számára biztosítanak bográcsot állvánnyal, gázpalackot, gázrózsát, valamint alapanyagokat (olaj, hagyma, krumpli, lecsókolbász, 3 kg hús, só);
  • a főzéshez szükséges fűszereket, egyéb hozzávalókat a szervezők nem biztosítják, minden csapatnak magának kell hoznia.
  • extra alapanyagok beszerzése, használata megengedett;
  • minden csapatnak delegálni kell a hajókban ülőkön kívül min. 2-3 embert főzéshez.

További információk az egyetemisport@pte.hu email-címen kérhetők.

Fotó:

Csortos Szabolcs/UnivPécs