Színvonalas előadások az AMSE éves konferenciáján

2022. november 8.

Két intézet és két hallgatói szervezet munkatársai, tagjai is részt vettek az Association of Medical Schools in Europe (AMSE) Szövetség éves konferenciáján, amit a grúziai Kvariatiban rendeztek október 6-a és 8-a között. A találkozó központi témája az orvosi egyetemeken zajló oktatás minőségének biztosítása volt.

Karunk hat fős csapatát dr. Tamás Andrea, az Anatómiai Intézet egyetemi docense, a Demonstrátori Diákkör (DDK) elnöke, a konferencia szervezőbizottságának, valamint az AMSE vezetőségének a tagja vezette. A delegáció tagja volt továbbá dr. Reglődi Dóra professzor, tudományos dékánhelyettes, dr. Filipánits Kristóf PhD-hallgató, DDK elnökségi tag, Brunauer Alexandra, a Surgical Society hallgatói vezetője, Márton Zsombor, az Anatómiai Intézet demonstrátora, DDK elnökségi tag, valamint Peresztegi Míra Zsófia, DDK elnökségi tag. Dr. Csaba Gergely, a Magatartástudományi Intézet PhD-hallgatója online formában vett részt a konferencián.

A háromnapos program alatt karunk munkatársai és hallgatói számos színvonalas előadást tartottak személyes jelenlét mellett és online módon is, ezekben a témákban:

• Practical Approach in Basic Surgical Training: Lessons from the Surgical Society of the Medical University in Pecs – Ibitamuno Caleb, Alexandra Brunauer, Gábor Jancsó, Andrea Tamás, László Czopf, Rendeki Szilárd, University of Pecs, Medical School
  • Anatomy in the virtual reality – Máté Szemes, Balázs Ujvári, Nóra Füredi, Zsombor Márton, József Farkas, Dóra Reglődi, University of Pecs, Medical School, Institute of Anatomy
  • Near-peer teaching in medical education experiences from the University of Pecs Medical School – Kristóf Filipánits, László Czopf, Timea Németh, Míra Zsófia Peresztegi, Andrea Tamás, University of Pecs, Medical School
  • Learning outcomes from the perspectives of patients in Hungary – Zsuzsanna Varga, Zsuzsanna Pótó, Gergely Csaba, Zsuzsanna Füzesi, University of Pecs, Medical School (online előadás)

Köszönet illeti karunk dékáni vezetését, hogy támogatta a részvételt, valamint a David Tvildiani Medical University szervezőbizottságát a kiváló fogadtatásért!

Dr. Filipánits Kristóf

DDK elnökségi tag