A PTE Rektori Hivatal Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya felhívása

2007. január 9.

Pályázati felhívás a PTE kiemelt partnerintézményeibe a kétoldalú kapcsolatok keretében kiutazó oktatók rövid tanulmányútjára a 2006/2007-es tanév második félévében

A PTE Rektori Hivatal Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya pályázatot ír ki a PTE kiemelt partnerintézményeibe kétoldalú kapcsolatok keretében a kiutazó (PTE) oktatók utazási költségeinek és napidíjának támogatására. A kiemelt kétoldalú szerződések együttműködésének célja a környező országok a PTE-hez hasonló tudományos felépítésű egyetemeivel meglévő oktatási és tudományos kapcsolatok továbbfejlesztése a rövid időtartamú (5 munkanap) oktatói cserék révén. Az évi 2 millió forintos támogatási keretből a PTE kiemelt partnerintézményeibe kiutazó oktatók utazási költségeit és napidíját kívánjuk fedezni. Mindegyik egyetem esetében 20, Nyitra és Újvidék esetében 30 napos keret áll rendelkezésre. Partnerintézmények: Karl-Franzens Egyetem Graz (Ausztria) Masaryk Egyetem Brno (Csehország) Zágrábi Egyetem (Horvátország) Krakkói Jagelló Egyetem (Lengyelország) Nyitrai Konstantín Filozófus Egyetem (Szlovákia) Újvidéki Egyetem (Szerbia) Bayreuthi Egyetem (Németorszég) FIGYELEM! Meghosszabbított határidő! A pályázatokat 2007. január 31-ig kell eljuttatni a PTE Rektori Hivatal Nemzetközi Kapcsolatok Osztályára (7633 Pécs, Szántó K. J. u. 1/b.) Az elbírálás módja: A beérkezett pályázatokat Bíráló Bizottság értékeli. Az elbírálás eredményét november 30-án a Nemzetközi Kapcsolatok Osztályának honlapján www.nko.pte.hu közzé tesszük, illetve értesítést küldünk a pályázóknak.

Dokumentum(ok)