A Dél-Dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont

2007. október 3.

2010-ben nyit a Dél-Dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont

2010-ben nyit a Dél-Dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont Pécs nem rendelkezik olyan korszerű könyvtárral, amely a legszélesebb lakosság számára ki tudná szolgálni az igényeket, a városi és megyei könyvtárak elhelyezése szűkös, az épületek bővítésre alkalmatlanok. A projekt átfogó célja, hogy Pécs város Európa Kulturális Fővárosa pályázatához illeszkedően létrehozzon egy olyan új, integrált közművelődési, oktatási, információs és kulturális szolgáltatásokat biztosító intézményt, amely hatékonyan hozzájárul Pécs város, Baranya megye és a Dél-Dunántúli régió társadalmi-gazdasági modernizációs folyamatához. A megvalósuló regionális könyvtárat és tudásközpontot épületi adottságai és korszerű felszereltsége alkalmassá teszik a lakosság eddiginél szélesebb körének bevonására. A Balázs Mihály, Tatár Balázs, Török Dávid és Már Miklós tervei alapján készült Dél-Dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont tervrajza (25.sz. pályamű)megtekinthető a PTE Központi Könyvtár (Pécs, Szepesy I. u.1-3.) bejárati aulájában a könyvtár nyitvatartási idejében. (8h-20h között). A tervpályázat részletes dokumentumai a titkársági folyosón tanulmányozhatók (8h-16h között) A pályázat bírálatát "http://epiteszforum.hu/?q=node/5351" itt olvashatják el az érdeklődők. A regionális könyvtár és tudásközpont tervezett helyszíne a PEAC sportpálya. A projekt a város, a megye és az egyetem együttműködésében valósul meg.