Gyógyszerészhallgatók Bálja

2008. március 3.

2008. március 8.

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán 2000-ben indult meg a gyógyszerészképzés. Mára az itt végzett gyógyszerészek szerte az országban öregbítik az Alma Mater jó hírét. A Gyógyszerész Szak hallgatói minden ősszel együtt tartják gólyabáljukat az Orvos és Fogorvos testvérszakokkal, emellett régóta felmerült az igény, hogy a báli időszak alatt önálló bál erősítse a Szak hallgatói és oktatói közösségét. A gyógyszerésztársadalom egészen a legutóbbi időkig összetartó, kollegiális közösségként működött, mindezt erősíti, hogy a hallgatók gyakorlati tudásuk jelentős részét a mai napig gyógyszerészsegédi gyakorlatok alatt a magister kollégák mellett a betegellátás napi munkájában szerzik. Ezért szeretettel hívjuk a gyógyszertári és kórházi gyógyszerész kollégákat, bármely egyetemen végeztek is, hívjuk a társegyetemek gyógyszerészhallgatóit, oktatóit. Hagyományteremtő, nemes szándékkal készülünk ünnepelni 2008. március 8-án az első pécsi Gyógyszerészhallgatók Bálján, melyről további részleteket olvashatnak a Bál hivatalos honlapján.