Pályázat a PTE partneregyeteméről érkező külföldi oktatóknak

2009. október 13.

Pályázat a PTE partneregyeteméről érkező külföldi oktató szállásának támogatására 2009/2010 II. félév

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS a PTE partnerintézményeiből kétoldalú kapcsolatok keretében bejövő külföldi oktatók szállástámogatására a 2009/2010-es tanév tavaszi félévében A PTE Rektori Titkárság Külügyi Csoportja pályázatot ír ki a PTE partnerintézményeiből kétoldalú kapcsolatok keretében bejövő oktatók szállásának támogatására. A pályázatot a PTE fogadó oktatója nyújtja be a bejövő oktatóval történt kapcsolatfelvétel alapján. A bejövő oktatók szállástámogatásának célja serkenteni és életben tartani a meglévő kétoldalú kapcsolatok szakmai tartalmát. A központi támogatás a személyes kapcsolatfelvétel támogatása révén löketet adhat további tudományos együttműködésekhez, közös pályázatok kidolgozásához. A támogatási keretből a PTE partnerintézményeiből kétoldalú kapcsolatok keretében bejövő oktatók szállás költségeit kívánjuk fedezni. Az elhelyezést a PTE Hunyor Vendégházában oldjuk meg. A támogatás egy oktató esetében maximum öt vendégéjszaka költségeinek fedezésére szolgál a Hunyor Vendégházban. Partnerintézmények: Marosvásárhelyi Orvostudományi és Gyógyszerészeti Egyetem Puskin Orosz Nyelvi Intézet, Moszkva Izsevszki Állami Műszaki Egyetem Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Kolozsvár Regensburgi Egyetem Maribori Egyetem Megatrend Egyetem Belgrád Sorbonne Nouvelle Egyetem, Párizs III Bayreuthi Egyetem Josip Juraj Strossmayer Egyetem, Eszék Louvaini Katolikus Egyetem A pályázat leadási határideje: 2009. október 21. A pályázatokat a PTE Rektori Titkárság Külügyi Csoportjára (7633 Pécs, Szántó K. J. u. 1/b.) kell eljuttatni Czéh Gábor részére. Az elbírálás módja: A beérkezett pályázatokat a Külügyi Bizottság értékeli. Az elbírálás eredményéről értesítést küldünk a pályázóknak.

Dokumentum(ok)