Német vendégprofesszor angol nyelvű PhD kurzusa

2011. április 26.

PhD kurzus a Gyermekklinikán

A már évtizedes hagyománynak megfelelően, Dr. Günther Boehm professzor (Németország-Hollandia) ismét PhD kurzust tart a Gyermekklinikán, ezúttal „Disease-specific nutrition” címmel (kurzuskód: OPMU_B-2/2008_DET4). Az angol nyelvű előadásokat 2011. május 2-án (hétfőn), 4-én (szerdán), 5-én (csütörtökön) és 9-én (hétfőn) délutánonként fél 3-tól a Gyermekklinika Tanácstermében.

Az előadások tematikája a következő:

1. Nutrition during infection (including septicaemia)
  2. Nutrition of patients with hepatic disorders
  3. Nutrition of patients with renal disease
  4. Nutrition of cancer patients
  5. Nutrition of patients with intestinal disorders
  6. Nutrition of patients with neurological disorders
  7. Nutrition during the pre- and postoperative period

A Lipcsei Egyetemen habilitált, jelenleg az Erasmus Egyetemen (Rotterdam) tanító Boehm professzor eredeti foglalkozását tekintve gyermekorvos. Több mint egy évtizede a Milupa és a Nutricia cégek fúzióját követően létrehozott, jelenleg a Danone cég égisze alatt működő egyesített kutatóbázis vezetője. Ebben a minőségében több mint 100 diplomás kutató munkáját koordinálja és felügyeli rendkívül széles kémia, biokémia és orvosi analitikai műszerbázisra támaszkodva (Tudományos érdeklődéséről és aktivitásáról legegyszerűbben a MEDLINE adatbázis útján lehet tájékozódni.) A PhD kurzus előkészítő megbeszélései során Boehm professzor vállalta, hogy a tudományos ismeretek átadása mellett gyakorlati tanácsokkal, adott esetben együttműködési lehetőség felvetésével is segíti karunk PhD hallgatóinak felkészülését.

Dr. Decsi Tamás
Gyermekklinika