Kari fogorvostan-hallgatók sikerei TDK Konferencián

2011. június 10.

2011. április 15.-én a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kara Tudományos Diákköri konferenciát szervezett bemutatva a négy fogorvosképző Kar/Intézet (Budapest, Debrecen, Pécs, Szeged) tudományos diákköri munkáit. A konferencia célja az volt, hogy a hallgatók megismerjék egymás tudományos munkáját, valamint megvitassák eredményeiket. Az előadásokat a négy résztvevő egyetem tanáraiból álló bizottság bírálta el.

Karunkról I. helyezést kapott: Varga Enikő V. évf. A munkahossz megtartásának vizsgálata kézi K-file-al és Mtwo  gépi eszközökkel végzett gyökércsatorna preparálás során (Témavezető: Dr. Krajczár Károly).

II. helyezést kapott Dr. Szűcs Zsófia Eszter,  Várandós nők fogazati állapotának és szájhigiénés szokásainak felmérése (Témavezetők: Dr. Halvax László, Dr. Szántó Ildikó).

Szóbeli dicséretet kapott: Vajda Katalin, PTE V. évf. Dentális és szkeletális érettség összehasonlítása (Témavezető: Dr. Szabó Gyula Tamás).

Az előadóknak és témavezetőiknek gratulálunk és további sikeres munkát kívánunk.

Kari TDK vezetőség