Rangos díjban részesült az erdélyi magyar oktatásért végzett munkájáért Prof. Dr. Miseta Attila

2013. március 4.

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának dékánja, Prof. Dr. Miseta Attila Báthory Díjban részesült a romániai, állami finanszírozású magyar felsőoktatás megteremtése érdekében végzett kitartó munkája elismeréseként.

The dean of the Medical School received a prestigious award for his work in the Transylvanian Hungarian education

A díjban az elmúlt években többek között olyan személyek részesültek, mint George E. Pataki, New York állam volt kormányzója, avagy Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke, az azóta elhunyt Tom Lantos amerikai kongresszusi képviselő, Szőcs Géza költő és volt kulturális államtitkár, Szili Katalin, volt házelnök.

The dean of the Medical School received a prestigious award

Dékán Úr a díj átvételekor fontosnak érezte hangsúlyozni, hogy a Báthory Díj nem csak őt illeti, hanem az Orvoskar mindazon oktatóit, akik kimagasló szakmai tudásukkal hozzájárultak a marosvásárhelyi egyetemen zajló magyar nyelvű oktatás kivitelezéséhez és megvalósításához.

Önzetlen és kitartó munkájukért köszönet minden érintettnek!