Borkultúra SzabadEgyetem

2013. május 4.

PTE ÁJK Aula

A szekszárdi Borkultúra SzabadEgyetem bemutatkozik Pécsett

A szekszárdi Borkultúra SzabadEgyetem 2009. májusában, a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Karán indult és azóta is sikeresen működik havonta egy alkalommal. Rendezvényeinken tematikus borismereti előadásokat és borkóstolót szervezünk 10-12 fajta bor bemutatásával. Az eddigi programjainkon mindig megtöltöttük a Kar Auláját, 90-160 fős rendezvényeket tartottunk. A szakmai program publikációja rendszeres. Minden alkalommal részletes beszámolót közölnek - fotókkal illusztrálva - a Pécsi Borozó honlapján.

2013. május 7-én 18 órakor a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karánbemutatkozó programot szervezünk. A Boregyetem alapvető feladatának tartja a dél-dunántúli borvidékek megismertetését, a kiváló borok és gasztronómia kapcsolatának megerősítését. Ennek jegyében kértük fel a négy borvidék kiváló borászait a programunkon való részvételre:

Villányi Borvidék: Bock József

Gere Attila

Sauska Pincészet

Tiffán Ede

Vylyan Pincészet

Szekszárdi Borvidék: Eszterbauer János

Heimann Zoltán

Takler Ferenc

Vesztergombi Ferenc

Vida Péter

Tolnai Borvidék: Schmidt Győző

Pécsi Borvidék: Hárs Tibor

A részvétel regisztrációhoz kötött, amelyet visszaigazolunk.

A rendezvényre jó borokkal és szeretettel várunk mindenkit.

Dokumentum(ok)