Rektori Ösztöndíj

2013. július 1.

PTE Rektori Ösztöndíj: első 100 = 100 ezer

Hiánypótló és egyben egyedülálló kezdeményezést indít útjára a Pécsi Tudományegyetem azért, hogy az elsőéves hallgatókat támogassa. A PTE-n számos ösztöndíjat alapítottak, hogy a finanszírozás szempontjából megújuló magyar felsőoktatás révén megnövekedett költségek ne terheljék fokozottan a hallgatókat. A legelső szemeszterüket alapszakon megkezdő hallgatók számára létrehoztuk a PTE Rektori Ösztöndíjat.

A PTE Rektori Ösztöndíját azok a nappali, önköltséges alap- és osztatlan szakra felvételt nyert hallgatók kapják, akik első helyen jelölték meg PTE-t, és az első 100 legmagasabb pontszámot érték el.

A PTE Rektori Ösztöndíj mértéke 100.000 forint, melyet az egyetem a diák költségtérítéséből ír jóvá az első tanulmányi félévben. A második félévtől hallgatóink már a PTE tehetség, tanulmányi és szociális ösztöndíjaira is pályázhatnak.

A PTE Rektori Ösztöndíj teljes összege 10 millió forint, melyet a PTE Rektori Hivatala a külső partneri bevételekből biztosít.