II. Szentágothai Napok - tudományos újdonságokkal

2013. november 5.

Új Dunántúli Napló - 2013-11-05 - 4. oldal

A Pécsi Tudományegyetem egy esztendeje vette birtokba kutatóközpontját, melynek akkor megtörtént a névadója. Az egyetem vezetői elhatározták, hogy a névadó Szentágothai János, a Pécsi Orvostudományi Egyetem egykori anatómiatanára, anatómiaiintézet-vezetője előtt ezentúl minden év őszén tudományos előadássorozattal tisztelegnek. A megemlékező II. Szentágothai Napok tegnap 10 órakor kezdődött a PTE Szentágothai János Kutatóközpontban, ahol többek között átadták a Szentágothai Díjat (dr. Jakab Ferenc, a PTE Természettudományi Karának egyetemi docense kapta) és a Junior Szentágothai Díjat (dr. Bugyi Beáta, a PTE Általános Orvostudományi Karának adjunktusa vehette át). Ma délelőtt pedig olyan közönségvonzó előadások hallhatók a Kavics előadóteremben, mint az ipar és a kutatóközpont kapcsolatépítési lehetőségei; látványos 3D-bemutatót tartanak a tüdőszövetről; műhelybeszélgetés zajlik a kutatói vállalkozásokról, és ismertetik a modern építészet energiadesign újdonságait is.

Dokumentum(ok)