ÁOK hallgatók sikere a nemzetközi diákkonferencián

2014. április 29.

2014. április 24-26 között került megrendezésre a „The 22nd International Student Scientific Conference for Students and Young Doctors” című konferencia Gdanskban (Lengyelország), ahol az Anatómiai Intézetből 4 fő vett részt, Horváth Gábor és Fülöp Balázs Dániel PhD hallgatók, valamint Jüngling Adél és Vadász Gyöngyvér V. éves orvostanhallgatók, az Élettani Intézetből pedig 1 fő, Szabó Ádám VI. éves orvostanhallgató.

Az Anatómiai Intézet négy résztvevőja a Basic Sciences szekcióban indult, ahol a közel 30 résztvevőből Fülöp Balázs Dániel I. helyezést ért el. A szekcióban II-III. helyet nem hirdettek meg, helyette kiemelt előadónak minősítették Jüngling Adélt és Horváth Gábort. Szabó Ádám a Neurológia és Pszichiátria szekcióban ért el első helyezést.

A konferencia szekcióinak legjobbjai a konferencia utolsó napján egymáshoz mérték tudásukat a Grand Prix szekcióban, ahol a zsűri Szabó Ádám előadását minősítette a konferencia legjobb előadásának.