Gyászhír- Elhunyt Dr. Métneki János

2014. augusztus 18.

Megrendüléssel tudatjuk, hogy Orvoskarunk platina diplomás professzora, Dr. Métneki János  99. éves korában elhunyt.

Búcsúztatójára   2014. augusztus 29-én 10 órakor kerül sor a budapesti Fiumei úti Temető ravatalozójában.

Professzor úr a tavalyi Egyetemi Orvosnapokon vette át platina diplomáját doktorrá avatásának 75. évfordulója alkalmából.

Tisztelettel adózunk emlékének az ünnepségen elhangzott kedves és tanulságos szavaival, melyet Ray  Bradbury: Fahrenheit 451 című könyvéből idézett:

„Mindenkinek …hagynia kell  maga után valamit…. Gyereket vagy könyvet, festményt, házat vagy egy falat, amelyet felépített, egy pár cipőt, amit csinált. Vagy egy kertet, amit beültetett. Valamit, amit a kezünk megérintett, ………..hogy ha az emberek egy virágra néznek, amit mi ültettünk, - minket lássanak abban. Egyre megy, hogy mit csináltunk, csak az a lényeges, hogy ha valamihez hozzányúltunk, azt változtassuk meg úgy, hogy ránk emlékeztessen akkor is, ha már levettük róla a kezünket.”