Fiatal tudósok Pécsett

2014. szeptember 29.

zetapress.hu - 2014-09-26

Fiatal tehetségek tartottak előadást az I. Astellas Ifjú Kutató Szimpóziumon. 2011-től kezdődően az Astellas Pharma kezdeményezésére három hazai orvostudományi képzést folytató egyetemen indult el olyan ösztöndíj-program, amely alap- és PhD-képzésben részt vevő fiatal kutatók számára biztosít nemes megmérettetési lehetőséget, a díjazottakat pedig saját kutatási terveik megvalósításához segíti hozzá.

A kezdeményezés mára beérett, az elmúlt három év legkiválóbbnak ítélt pályázói most közös konferencián mutathatták be kutatásaikat és elért eredményeiket. A szeptember 24-én szerdán a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának Dékáni Tanácstermében megrendezett I. Astellas Ifjú Kutató Szimpózium keretében a hazai orvosképzésben érintett pécsi, debreceni és budapesti egyetem összesen 13 fiatal tudósa tartott előadást – tudatta Morva Gábor programszervező.

Az orvostudomány számos területét átölelő prezentációk között a Pécsi Tudományegyetemről Borbély Éva farmakológiai, Kolláth Dóra immunológiai, Nádasdi Gergő biológiai, Meggyes Mátyás immunológiai tárgyú kutatásait mutatta be, Debrecenből Gaál Zsuzsanna genetikai, Szalóki Gábor biofizikai vizsgálódásait prezentálta, míg a Semmelweisről Bogáthy Emese gyógyszerhatástani, Czobor Nikoletta magatartástudományi, Fekete Laura humánmorfológiai, Kellermayer Dalma kardiológiai, Varga Regina őssejt-genetikai, Huszár István biofizikai és Kovács Dániel Tamás genetikai kutatásait ismerhették meg a jelenlévők.