Csörgőlabda-bajnokságot tartottak Pécsett

2015. április 8.

pecsinapilap.hu - 2015-04-02

Pécsett új lendületet kapott a csörgőlabda, a vakok és gyengén látók parasportja, miután március 28-án a Pécs-Normandia LIONS Club a középiskolások körében népszerűsítette a sportot.Négy iskola (a Babits Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, a Pollack Mihály Szakközépiskola és Szakiskola, a Kodály Zoltán Gimnázium és a Mirolsav Krleza Gimnázium) 8 csapatának 40 diákja vette fel a takarószemüveget, hogy a vakok és gyengén látók helyzetébe belehelyezkedve egy sportélményben tapasztalják meg, milyen az élet a legfontosabb érzékszervünk nélkül. A csörgőlabda-torna bemutató mérkőzését a nemrég megalakult PTE Parasport Szakosztálya csörgőlabda-csapatának vak-és gyengénlátó tagjai tartották, egyikük pedig a tornán is részt vett egy vegyes csapatban, egy közösség teljesen egyenrangú tagjaként.