IME XIII. Egészségügyi Infokommunikációs Konferencia

2015. május 14.

2015. május 20.

Tisztelt Partnerünk!

Ebben az évben 13. alkalommal rendezi meg az IME – Az egészségügyi vezetők szaklapja Országos Egészségügyi Infokommunikációs Konferenciáját 2015. május 20-án,

"Rohamos fejlődés az egészségügyi infokommunikációban,
avagy
az eHealth hazai eredményei és lehetőségei"

alcímmel, mely a szakma éves seregszemléje.

Konferenciánk fővédnöke Dr. Zombor Gábor Egészségügyért Felelős Államtitkár. A plenáris előadásokban Dr. Mészáros János Kabinetfőnök, Prof. Kozmann György főszerkesztőnk, Prof. Palkó András helyettes dékán, valamint Király Gyula infokommunikációs rovatvezetőnk tart előadást az egészségügyi informatika 2014-2020-as áttekintéséről, a teleradiológia és informatika fejlesztési irányairól, a K+F problematika köréről, valamint az ágazati informatika jelenlegi helyzetéről.

Az ÁEEK munkatársai tartanak előadást a nemzeti egészségügyi informatikai (egészségügyi rendszer) projektjeiről.

A K+F Blokkban orvosinformatikával foglalkozó egyetemi kutatók tartanak előadásokat a Pannon Egyetemről és a Pázmány Péter Egyetemről.

Mint minden évben, Konferenciánk tárgyalja a telemedicina és az eHealth új fejlesztési irányait. Bemutatásra kerülnek a kórházi korszerű rendszermegoldások, a kórházak és orvosok közötti adatkommunikáció, innovációs fejlesztések.

Ebben az évben először szerveztünk Ifjúsági szekciót, ahol a fiatal kutatók, egyetemisták mutathatják be kutatási tevékenységüket.

A Konferencia egyik legaktuálisabb témáját tárgyalja kerekasztalunk, "Adatbiztonság az egészségügyben".

Szíves tájékoztatásul mellékelten megküldjük a tervezett programot, a részvételi feltételeket és a jelentkezési lapot.

Készséggel állunk rendelkezésre bármilyen felmerülő kérés vagy kérdés esetén. (www.imeonline.hu)

Reméljünk, hogy konferenciánk felkelti érdeklődését, és Önt és munkatársait üdvözölhetjük a rendezvényünkön!

Szívélyes üdvözlettel,

Viszlai Katalin
lapmenedzser
IME Az egészségügyi vezetők szaklapja

Szerkesztőség:
Larix Kiadó Kft.
1089 Budapest Kálvária tér 3.
Tel / Fax: 333-2434, 210-2682
Mobil: 30/9491-888