Százhúsz új oktatói helyet jelenthet az orvoskaron, ha több külföldi diák jön Pécsre

2015. május 26.

pecsiujsag.hu - 2015-05-22

A kormány szándéka szerint kétszeresére emelkedhet a Pécsett tanuló külföldi hallgatók száma néhány éven belül. A bővítésben leginkább érintett orvoskaron nem késlekednek, az intézetek máris elkezdték felmérni az ehhez szükséges igényeket - erősítette meg a Pécsi Újság.hu értesüléseit dr. Miseta Attila, a PTE Általános Orvostudományi Karának dékánja.

Orbán Viktor április végi pécsi látogatásán többek között azt is bejelentette, a kormány megteremti annak a feltételeit, hogy a Pécsi Tudományegyetem meg tudja kétszerezni a náluk tanuló külföldi diákok számát.