OE Centrum elnöki pályázat

2001. március 22.

Az ÁOK és EFK tegnapi közös Tanácsülésén döntést hozott az Orvostudományi és Egészségtudományi Centrum elnöki tisztségének betöltésére beérkezett pályázatokról

A PTE Orvostudományi és Egészségtudományi Centrum --Dr. Bellyei Árpád január elején történt lemondása miatt megüresedett-- elnöki tisztségére beérkezett pályázatokról hozott döntést az ÁOK és EFK március 21-i közös Tanácsülése. (A beérkezett pályázatok kivonata megtekinthető volt a PTE WWW Honlapján.) A titkos szavazás eredménye a következő volt: ÁOK Leadott összes szavazat: 94 Érvényes szavazat: 91 Érvénytelen szavazat: 3 Dr. Papp Lajos egyetemi tanár - 50 "igen" szavazat Dr. Kovács Bálint egyetemi tanár - 25 "igen" szavazat Dr. Mózsik Gyula egyetemi tanár - 10 "igen" szavazat Dr. Horváth László egyetemi tanár - 3 "igen" szavazat érvényes, de csak "tartózkodik" vagy "nem" szavazatokat tartalmazó - 3 szavazat EFK Leadott összes szavazat: 17 Érvényes szavazat: 17 Érvénytelen szavazat: 0 Dr. Papp Lajos egyetemi tanár - 13 szavazat Dr. Kovács Bálint egyetemi tanár - 2 szavazat Dr. Mózsik Gyula egyetemi tanár - 1 szavazat Dr. Horváth László egyetemi tanár - 1 szavazat Ennek megfelelően -- az OE Centrum Szervezeti és Működési Szabályzata alapján--, a két kar közös tanácsülésének határozata szerint a Centrum megválasztott elnöke Prof. Dr. Papp Lajos egyetemi tanár, a Szívgyógyászati Klinika igazgatója. Megválasztásához szívből gratulálunk és Papp professzornak eredményes munkát kívánunk!