Környezettudatos költségcsökkentés a PTE-n

2015. szeptember 4.

edupress.hu - 2015-09-03

A Pécsi Tudományegyetem napelemes rendszereket épít ki a környezettudatosság és a költségcsökkentés jegyében a három legnagyobb energiaigénnyel rendelkező klinikai tömbben. A napokban megkezdődött a csaknem 300 millió forintos beruházás kivitelezése, amely várhatóan szeptember végén zárul - közölte az intézmény augusztus 13-án.Ez a projekt is ezt célozza meg, amelynek keretében a Pécsi Tudományegyetem három legnagyobb energiaigénnyel rendelkező épületegyüttesére kerülnek napelemes rendszerek: a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika épületére, a Szigeti út és Honvéd utca egyes épületeire, a Garai utca és Rákóczi utcai tömb egyes épületeire, valamint ugyanitt egy napelemparkot is kialakítanak a szakemberek. Dr. Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora elmondta, hogy a rendszerek kiépítésével hosszú távon jelentős megtakarításra számít az egyetem. A napelemes rendszereknél átlagosan 9-11 éves megtérülési idővel számolhatunk, esetünkben azonban a projekt száz százalékban európai uniós támogatásból kerül finanszírozásra, így már az első üzemórától kezdve megtakarításként tudjuk elkönyvelni a beruházás által megtermelt környezetbarát energiát.