Ételek és nemzetek

Idén is sikert aratott az International Evening

Új Dunántúli Napló

2016.03.07 - 1. oldal

Pécs Idén is a Pécs Expó adott otthont a Pécsi Tudományegyetem orvosi kara által szervezett nemzetközi estnek, az International Eveningnek. A jó pár évvel ezelőtt néhány itt tanuló külföldi hallgató által egy diáklakásban szervezett baráti találkozó annyira kinőtte magát, hogy már jó ideje a Pécs Expóban rendezik meg a mára több ezer egyetemistát megmozgató jótékonysági estet. Az International Eveningen a PTE-n jelen lévő nemzetek hallgatói mutatkozhatnak be népzenével, táncbemutatókkal és ételkülönlegességeikkel. Idén sem volt hiány a színes öltözékekből, a szórakoztató zenei produkciókból, és aki kilátogatott az estre, azt is megtudhatta, hogy az afgán pörkölt ízvilága kísértetiesen hasonlít az általunk készített változatéhoz. A - nem elhanyagolható - különbség annyi, hogy mellé mazsolával megbolondított zöldséges rizst kínálnak.

Az International Evening sajátossága, hogy képes összehozni az egymástól nagyon eltérő kultúrákat is. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a folklórbemutatók után a több ezer fős vendégsereg hajnalig bulizott együtt.