FIATAL MŰVÉSZETI FÓRUM

2016. március 21.

Felhívás

A Pécs Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata a nagy hagyományokra visszanyúló kaposvári Csiky Gergely Színházzal együttműködve lehetőséget kíván teremteni a doktoranduszok ismereteinek olyan hiányzó, mégis elengedhetetlen szakmai és kulturális impulzusokkal való gazdagítására, amelyek a jelen felsőoktatási képzés keretei között háttérbe szorulnak.

Ennek értelmében a Csiky Gergely Színház szabad bérletet ajánlott a 2015/2016. tanév tavaszi szemeszterére, amely februártól májusig havonta egy előadást tartalmaz, alkalmanként 50 fő részére. Emellett pedig, ehhez mégis szorosan kapcsolódva, a színház kerekasztal-beszélgetésekre biztosít lehetőséget az alkotókkal az előadásokat követően, amelyek szervezésében a Pécsi Tudományegyetem szakmailag kompetens előadók felkérésével vállal szerepet.

Ennek értelmében a kezdeményezés célkitűzése a társadalmi és kulturális értelemben érzékeny, illetve proaktív fiatal értelmiségi réteg megteremtése.

A Csiky Gergely Színház által szabad bérletben ajánlott előadások:

• Bohumil Hrabal: Szigorúan ellenőrzött vonatok
  • Conor McPherson: A gát
  • William Nicholson: Árnyország
  • Andrew Lloyd Webber: Jézus Krisztus Szupersztár

Az második alkalomra 2016. március 29. napján kerül sor, az Árnyország előadással.