Dr. Ajtay Zénó: a személyre szabott rehabilitáció és orvoslás több mint egyszerű szolgáltatás

2016. március 22.

harkanyihirek.hu - 2016-03-21

Balatonfüred, Deszk, Sopron és az új pécsi mellett a kardiológiai rehabilitációs intézetek sorába Harkány is felzárkózott. Látszik ez abból a szembetűnő változásból, melyen Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház nemrégiben újragondolt osztálya átesett. A csoport első emberét kérdeztük.

Dr. Ajtay Zénó | 1965. született Pécsett, középiskolai tanulmányait a szekszárdi Garay János Gimnáziumban végezte, 1989-ben a Pécsi Orvostudományi Egyetemen általános orvosi diplomát szerzett. Egyetemi évei után, 1989-től a Somogy Megyei Kórház (jelenleg Kaposi Mór Oktatókórház) belgyógyászati osztályán dolgozott, belgyógyászati (1994) és kardiológiai (1998) szakvizsgát tett, majd 1999-ben az akkor megalakuló Szívgyógyászati Klinikára hívták, melynek egyik alapító tagja is volt.

2011-ben Kardiológiai rehabilitációs szakvizsgát, majd 2013-ban a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán „Certificate of Healthcare Management” oklevelet szerzett.

A Magyar Kardiológusok Társaságának tagja, az éves nagygyűlések rendszeres előadója. 2010 decemberében sikeresen megvédte Phd disszertációját, 2015 júliusában a Pécsi Tudományegyetem Szenátusa címzetes egyetemi docensi címet adományozott számára.

Forrás