Beszámoló a Than Károly Gyógyszerészi Kémia Tanulmányi Verseny eredményeiről

2016. május 11.

A Gyógyszerészi Kémiai Intézetben az idei évben, 2016. május 6-án, harmadik alkalommal került megrendezésre a „Than Károly Tanulmányi Verseny”. A versenyt III. és IV. éves gyógyszerészhallgatók számára hirdettük meg. Ez évben 5 fő IV. éves hallgató, valamint 13 fő III. éves hallgató jelentkezett a versenyre.

A verseny két fordulóból állt. A verseny első szakaszában 90 percig tartó elméleti fordulóban mérettetett meg a hallgatók tudása. A verseny második felében gyakorlatos, titrimetriás (kalcium- és magnéziumionok komplexometriás meghatározása a III. évesek számára, illetve összetett gyógyszerkészítmény nemvizes közegű és komplexometriás mérése IV. évesek számára) feladatot kellett a hallgatóknak elvégezni, melynek minimum követelménye a 100±1%-os pontosság volt.

A verseny értékelése a kiírásoknak megfelelően történt, az alábbi eredmények születtek:

IV. évesek versenye:

I. helyezett: Ilon Dániel

II. helyezett: Antal Attila

Eredményük alapján mindketten mentesülnek a Gyógyszerészi Kémiai szigorlat írásbeli részének megírása alól.

III. helyezett: Csapó Ádám

III. évesek versenye:

I. helyezett: Boda Gabriella

Eredménye alapján mentesül a Gyógyszerészi Kémia 2. kollokviumon való részvétel alól, a kollokviumot jeles eredménnyel zárja.

II. helyezett: Tislér Krisztián

III. helyezett: Harmadás Eszter

A hallgatók díjazásához hozzájárult Tömpe Péter és a Galenus Kiadó. Felajánlásaikat nagyon köszönjük!

A hallgatóknak köszönjük a részvételt, a helyezetteknek gratulálunk, minden részvevőnek további sikereket kívánunk!

Gyógyszerészi Kémiai Intézet