Prof. Dr. Gerlinger Imre kapta a Vilmos püspök-díjat

2016. december 8.

Pécs Város a kiemelkedő tudományos munkáért járó Vilmos püspök-díjat prof. dr. Gerlinger Imre egyetemi tanszékvezető, klinikaigazgató részére adományozta a csütörtöki közgyűlést megelőzően.

Gerlinger Imre Nagykanizsán született 1957-ben. Általános orvosi diplomáját 1981-ben szerezte Pécsett. 1986-ban csecsemő- és gyermekgyógyászatból, 1989-ben fül-orr- gégészetből, 1998-ban audiológiából szakvizsgázott. PhD értekezését Lézerrel asszisztált középfül- és endoszkópos orrmelléküreg-sebészet címmel 2002-ben védte meg. 2007-ben habilitált. 2009-ben egészségügyi menedzser diplomát szerzett. 2009-ben egyetemi tanári kinevezést kapott és a Klinika tanszékvezető professzora lett. 2013-ban szakmai irányításával Európában kilencedikként a Klinika új, forradalmi hallásjavító műtéti eljárást vezetett be. Az implantációs módszerrel rendkívüli mértékben javítható a hallás, alkalmazásával a régebbi, titáncsavaros eljárással szemben jóval kevesebb szövődmény lép fel.

Külföldi szakmai gyakorlatot 1992-ben a hollandiai Utrechtben, 1994 és 1997 között az angliai Liverpoolban és a Gloucesterben az egyetemi fül-, orr- gégészeti klinikákon szerzett. 2001 és 2003 között az angliai Nottinghami Egyetem Queen’s Medical Centre Fül-orr-gégészeti Klinika Fülsebészeti Osztályának vezetője. 2004 és 2009 között Pécsett egyetemi docens, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Fül- orr-, gégészeti és Fej-nyaksebészeti Klinikája igazgató-helyettese, 2009 óta igazgatója. 1991 óta az Egyetem fül, orr-, gégegyógyászat tantárgy oktatója, 1997 óta angol nyelven is.

Gerlinger Imre a Magyar Gyermekorvosok Társaságának tagja, a Magyar Fül-, orr-, gégegyógyászok Társasága Vezetőségi tagja, a Fül-, orr-, gégegyógyászat szaklap szerkesztőbizottsági tagja, a Fül-, orr-, gégészeti Szakmai Kollégium tagja, a Magyar Fül-, Orr-, Gége Orvosok Egyesülete Gége Microchirurgiai Szekciójának elnöke, az Európai Fülészeti Akadémia Közép-kelet-európai Régiójának titkára, a Magyar Tudományos Akadémia Akusztikai Osztályközi Bizottságának tagja.

Forrás: Polgármesteri Hivatal, Pécs