Egészségtudományi-szakfordító és tolmács képzés indul 2017 februárjában

2017. január 24.

Az Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet 2017. februárjában ismét elindítja: Egészségtudományi-szakfordító és tolmács képzését.

A képzésben való részvétel feltételei

• az általános orvostudományi szakon tanulmányokat folytató V. éves és VI. éves hallgatókat a gyógyszertani szigorlat birtokában
  • a gyógyszerész hallgatókat
  • az egészségügyi felsőoktatásban szerzett (MD/MSc/MA) vagy főiskolai (BSc/BA) szintű végzettséggel rendelkezőket
  • államilag elismert írásbeli és szóbeli nyelvvizsga-bizonyítvánnyal igazolt, legalább B2 szintű (középfokú) angol nyelvismeret
  • sikeres alkalmassági vizsga

A jelentkezők alkalmassági vizsgán vesznek részt, amely írásbeli és szóbeli részből áll. Az írásbeli részben célnyelvről magyarra és magyarról célnyelvre kell fordítást készíteni. A fordításhoz nyomtatott szótár használható. A szóbeli részben magyarról angolra és angolról magyarra kell fordítást rögtönözni ("blattolás").

Jelentkezési határidő: 2017. január 31.

Jelentkezés módja: jelentkezési lapon, vagy levélben, vagy személyesen a Nyelvi Intézetben.

Jelentkezés díja: 5000 Ft.

Befizetés módja: A jelentkezés díját a PTE Magyar Államkincstárnál vezetett 10024003-00282716-00000000 bankszámlára kérjük befizetni. Kérjük, hogy a megjegyzés rovatba tüntessék fel a következőket: 10141 ÁOK szakford. felvételi eljárási díj.

Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, valamint nyelvvizsga bizonyítvány angol nyelvből, legalább B2 szinten.

Képzés kezdete: 2017. február 6.

Elérhetőség - Bővebb információ az alábbi linken és a PTE ÁOK Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet munkatársát keresve érhető el.

Hajnal Brigitta
Cím: 7624 Pécs, Szigeti út 12., II. emelet