„Fel kell készülnünk a súlyos állapotú gyermekek speciális ellátására is” - interjú dr. Masszi Györggyel

2020. április 14.

„Ha nem is tömeges számban, de fel kell készülnünk a súlyos állapotú gyermekek speciális ellátására is” – nyilatkozta a pecsistop.hu-nak dr. Masszi György, a Gyermekklinika gyermekkardiológiai ambulanciájának, és a Szülészeti Klinika magzati kardiológiájának a rendelésvezetője, a Da Vinci Magánklinika ambulanciákat koordináló orvosigazgatója.

A szakember a beszélgetésben elmondja, hogy a koronavírus mennyire veszélyes a gyermekek, különösen a csecsemők számára. Kifejti: egyre több hír olvasható arról, hogy a fiatalok, a gyerekek is érintettek lehetnek, és halálozásukról is lehet olvasni. Különösen fontos, hogy a jelentős számú, enyhe tüneteket mutató gyermekbetegek is fertőznek, sőt, ők a közeli kapcsolat miatt gyakran veszélyeztetik a szüleiket, nagyszüleiket is. Mint mondja, a világban zajló eseményekről ő főként a Johns Hopkins Egyetem oldaláról tájékozódik, a magyar adatokkal kapcsolatban pedig csak a kormányzati szervek tájékoztatását fogadja el. Az interjúban beszél a tesztelésről, a különféle maszkok használatáról is.

Forrás:

pecsistop.hu