A járvány miatt várhatóan kevesebb baba születik majd

2020. április 28.

Megjelentek olyan előrejelzések, amelyek alapján azt feltételezhetnénk, hogy a koronavírus-járvány miatt otthon töltött órák számának növekedése a születésszám növekedését is maga után vonja. Sajnos azonban ez nem egészen ilyen egyszerű, sőt a Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója szerint inkább az ellenkező forgatókönyv fog lejátszódni, és kevesebben vállalnak gyermeket a járvány, és annak következményei miatt. A gazdasági válságtól és a betegségtől való félelem nagy visszatartóerő a gyermekvállaláson gondolkozó párok számára.

Dr. Koppán Miklós professzor, a Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója azt nyilatkozta a pecsma.hu-nak, hogy az őt megkereső párok közül tízből nyolcan mondják azt, hogy most nem vágnak bele a babaprojektbe. Sok kismamajelölt fél attól, hogy megbetegszik, és a koronavírus a születendő gyermekére is káros hatással lesz, továbbá attól is tartanak, hogy a kijárási korlátozás miatt nem tudnának eljárni a terhességi vizsgálatokra.

Forrás:

pecsma.hu