A nyolcezres mintából eddig két fertőzöttet találtak

2020. május 13.

Az eddig elvégzett 8276 PCR-tesztből kettő lett pozitív a pénteken záruló, csaknem 18 ezer ember bevonásával tartó országos reprezentatív koronavírus-szűrővizsgálaton – jelentette be dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, a klinikai járványelemző munkacsoport vezetője május 12-én, a részeredményekről tartott videókonferencián.

A vizsgálatot május 1-jén kezdte el az SE vezetésével, és az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával a négy hazai orvosképző egyetem és a Központi Statisztikai Hivatal. Mint dr. Merkely Béla ismertette: e részeredmény alapján a reprezentatív minta alapját képező 14 éven felüli lakosságból 243 és 7230 között van a fertőzöttek száma. Az átfertőzöttek száma az első 1524 mintából 9. Amennyiben ez lenne a teljes reprezentatív minta, akkor a 14 évnél idősebb lakosságra vonatkoztatva az átfertőzöttség gyakorisága (95 százalékos biztonsággal) 2,7 ezrelék és 1,1 százalék között lenne, vagyis 22 399 és 92 624 közötti a fertőzésen átesettek száma. Mint mondta, az eredmények részeredmények, a vizsgálat végeredményét május végén közlik.

Forrás:

bama.hu