Május 16-án fejeződik be az országos koronavírus-tesztelés

2020. május 15.

Az országos koronavírus-tesztelés május 16-án fejeződik be – tájékoztatta a Semmelweis Egyetem május 14-én az MTI-t.

A közlemény szerint még mintegy 1200 ember részvételére van szükségük a hazai orvosképző egyetemeknek ahhoz, hogy országosan és regionálisan is reprezentatív legyen a koronavírus-tesztelés eredménye, ezért a szűrés határidejét szombat 19 órára módosították. Összesen 10 500-11 200 ember részvételére van szükség, így továbbra is számítanak a tesztelésre meghívottakra.

A Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem, valamint a Semmelweis Egyetem május 12-én közös konferencián jelentette be, hogy a KSH által kiválasztott 17 787 ember mintegy fele vett részt május 11-ig a május elsején kezdődött, országos, reprezentatív Covid-19 szűrővizsgálaton. Hozzátették: a Központi Statisztikai Hivatal által meghívottakat, akik a szűrésen eddig nem jelentek meg – kérés esetén – lakóhelyükön is felkeresik az egyetemek munkatársai. Ezt az igényt a 06-80-200-766 és a 06-80-808200 zöld számon lehet jelezniük.

Emellett minden nap reggel hét és este hét óra között három fővárosi helyszínen – a városmajori szív- és érgyógyászati, a bőrgyógyászati, valamint a fül-orr-gégészeti klinikán – is várják azokat, akik az utolsó pillanatra halasztották a tesztelést.

Forrás:

MTI