Újabb német hallgatók érkezhetnek a pécsi orvoskarra szeptembertől

2023. február 23.

Németországi magas rangú politikusok jártak karunkon 2023 januárjának utolsó hetében azzal a céllal, hogy régiójukban az ottani orvoshiányt csökkentsék. A pécsi orvoskarral a szászországi KVS-ösztöndíj-programhoz hasonló együttműködésben gondolkoznak.

Terveik szerint évente 16 diák számára biztosítanának ösztöndíjat, akik a Pécsett megszerzett diplomával a rheinland-pfalzi tartományban helyezkednek el és dolgoznak majd.

Egynapos látogatásuk során dr. Czopf László dékánhelyettes és dr. Than Péter professzor, a Német Program vezetője fogadta őket, meglátogatták az Anatómiai Intézetet, a MediSkill Lab-et, valamint a PTE 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központot. Beszélgettek a Német Felvételi és Hallgatói Szolgáltató Iroda munkatársaival, találkoztak hallgatókkal és a dékáni vezetéssel.

A találkozás sikerén felbuzdulva az együttműködést még ebben az évben tervezik megkötni, hogy szeptemberben az első ösztöndíjas hallgatók megkezdhessék tanulmányaikat.

Galéria:

Verébi Dávid