A Pécsi Tudományegyetem Erasmus kódja: HU PECS01
Az Erasmus+ az Európai Bizottság egyik legsikeresebb és legismertebb programja, mely mostanáig több mint 2,7 millió egyetemi hallgató mobilitását segítette elő Európában. Az egykori Erasmus hallgatók szerint az Erasmus tapasztalat a végzés utáni munkakeresést is megkönnyítette számukra. Az Erasmus hallgatók 60%-a nő és a kiutazó hallgatók 80%-a a családban az első, aki külföldön is tanul.
Erasmus+ információs füzet - amit az ösztöndíjról tudnod kell
ÁOK Erasmus + hallgatói helyek - 2020/21
Jó tudni - Praktikus információk Erasmus+ hallgatói helyekről
Gyakran ismételt kérdések az Erasmus+ Programról
Erasmus+ szakmai gyakorlati kiírás - 2020/2021
Erasmus+ hallgatói tanulmányi pályázati kiírás - 2020/2021
A pályázatokat a Kari Erasmus Koordinátor, Tomózer Anett nevére kell benyújtani személyesen a Nemzetközi Kapcsolatok és Erasmus Irodájába. (Elméleti tömb, 1. emelet). Elérhetőség: erasmusoffice@aok.pte.hu Tel: 72/536-358
A listából választott helyekre történő jelentkezéshez, kérjük tötse ki a jelentkezési lapot, küldje el emialben az erasmusoffice@aok.pte.hu címre, majd a pontozási szempontok alapján összegyűjtött dokumentumaival egyetemben kérjük adja le irodánkban.
Jelentkezési határidő: 2020. március 5. (csütörtök), 12:00
ÁOK Erasmus + hallgatói helyek - 2020/21
Pontozási, bírálati szempontrendszer - 2021
Figyelem! Az outgoing.pte.hu online felületen is szükséges a pályázat benyújtása!
Outgoing-határidő: 2020. március 20.
Az ÁOK és GYTK hallgatóinak nem szükséges dokumentumokat feltölteni az online felületre, csupán az adatokat kell kitölteniük, majd kipipálni, hogy a dokumentumokat feltöltötték, végezetül benyújtani.
Segédlet az online felülethez AOK-s hallgatók részére
Német nyelvi online meghallgatás időpontja: (későbbiekben frissül)
Figyelem! A német nyelvi meghallgatáshoz előzetes feliratkozás szükséges irodánkban!
ISCED kód kereső link a munkatervben feltüntetendő tématerület meghatározásához:
Az Erasmus+ pályázat keretein belül az ÁOK hallgatóinak lehetősége van saját maguk által felkeresett külföldi klinikákon végezni a hatodéves gyakorlataikat. A saját szervezésű gyakorlatok esetén a pályázás folyamatos!!
A jelentkezéshez szükséges a Data sheet kitöltése. Kitöltés előtt mindenképpen olvassák el a pályázati feltételeket melyet a kitöltési segédletben találnak.
Figyelem!! A dokumentáció benyújtása legalább három hónappal a kiutazás előtt meg kell hogy történjen, egyéb esetben nem tudjuk fogadni a pályázatot.
Kitöltési segédlet és pályázati feltételek
A pályázatról bővebb információ szerezhető személyesen vagy emailben a Nemzetközi Kapcsolatok és Erasmus Irodán.
Tomózer Anett, Kari Erasmus Koordinátor
Nemzetközi Kapcsolatok és Erasmus Iroda. (Elméleti tömb, 1. emelet). Elérhetőség: erasmusoffice@aok.pte.hu Tel: 72/536-358
Az Erasmus+ státuszt elnyert szociálisan rászoruló hallgatók illetve a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg hallgatók/munkatársak idén is pályázhatnak kiegészítő támogatásra.
A pályázatokat elektronikus úton és papír formában is Buda Réka (Külügyi Igazgatóság - PTE intézményi Erasmus+ asszisztens - buda.reka@pte.hu) számára adható be
Igazolást (aláírást+ pecsét) a KTI-n van lehetőség kérni.
A Kar az alábbi gyakorlati helyeket tekinti akkreditáltnak:
Japán - Tokyo, | Tokyo Medical University | ötödéves hallgatóknak |
Japán - Saitama, | Saitama Medical University | negyedéves hallgatóknak |
Németország - Bielefeld, | Evangelisches Klinikum Bethel | harmad- és negyedéves hallgatóknak |
Szlovákia - Martin, | Comenius University in Bratislava Jessenius Faculty of Medicine in Martin | harmad- és negyedéves hallgatóknak |
Oroszország - Izsevszk, | Izhevsk State Medical University | harmad- és negyedéves hallgatóknak |
Oroszország - Szentpétervár, | North-Western State Medical University named after I.I. Mechnikov | harmad- és negyedéves hallgatóknak |
Pályázati felhívás 2021 Jelentkezési lap 2021
Német vizsgafeladatok Jelentkezési lap Japán 2021
Jó tudni - Praktikus információk a cseregyakorlati helyekkel kapcsolatban
Gyakran ismételt kérdések a nemzetközi gyeregyakorlatokról
A pályázatok beadási határideje: 2020. november 9. (hétfő) 16.00
Igazolásminták - az itt található mintákat elsősorban útmutatásul töltöttük fel, bármely más, tartalmi elemeit tekintve megegyező igazolást elfogadunk:
Szakmai és önkéntes tevékenységről Demonstrátori munkáról
TDK tevékenységről Szakkolégiumi tagságról
Segédlet angol nyelvű önéletrajz és motivációs levél készítéséhez - az itt található minták és szempontok csak támpontot nyújtanak, sem az önéletrajznak, sem a motivációs levélnek nincs kötelezően elvárt formátuma:
A pályázati kiírás fent olvasható:
Nemzetközi Nyári Cseregyakorlatok
Gyakran ismételt kérdések a tokyoi cserecsakorlatról
A pályázat beadási határideje: 2020. 11. 09. 16:00
A szóbeli meghallgatás időpontja: 2020. 11. 16. (hétfő) 15:30
A pályázati kiírás fent olvasható:
Nemzetközi Nyári Cseregyakorlatok
A pályázat beadási határideje: 2020. 11. 09. 16:00
A szóbeli meghallgatás időpontja: 2020. 11. 16. (hétfő) 15:30
Közösségi munka értékelő lap 2021
A pályázat beadási határideje: 2020. 11. 09. 16.00
A szóbeli meghallgatás időpontja: 2020. 11. 19. (csütörtök) 15:30
Közösségi munka értékelő lap 2021
A pályázat beadási határideje: 2020. 11. 09. 16:00
A szóbeli meghallgatás időpontja: 2020. 11. 19. (csütörtök) 15:30
Közösségi munka értékelő lap 2021
A pályázat beadási határideje: 2020. 11. 09. 16.00
A Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD) a magyar hallgatóknak, diplomásoknak, kutatóknak, valamint tudományos fokozattal rendelkező főiskolai, egyetemi oktatóknak és kutatóknak kínál németországi tanulmányi és kutatói ösztöndíjakat.
A budapesti DAAD Információs Központ 2020. október 7-én valamint október 28-án információs rendezvényt tart, amelynek keretében az érdeklődők feltehetik kérdéseiket a Központ munkatársainak. A nyílt napokról az alábbi elérhetőségen kaphat további tájékoztatást.
Szeretnél gyakorlati ismereteket szerezni az egészségügyi technológiáról és egyben továbbfejleszteni az üzleti készségeidet?
Ha igen, a Roche-nál magyarul beszélő gyakornokokat keresünk lengyelországi, Varsóban lévő EMEA (Roche RCSC) Regionális Ügyfélszolgálati Központunkba. Ha csatlakozol a programhoz, egy multinacionális csapat része lehetsz, amelynek feladata, hogy segítse szakértőinket a Roche fejlett orvosi technológiáival kapcsolatos változatos tudományos alkalmazások és technikai kérdések megoldásában, amelyeket jelenleg 7 ország kórházai és klinikái alkalmaznak. Munkánkkal segítünk az orvosoknak és az egészségügyi szakembereknek a stabil laboratóriumi munkafolyamatok biztosításában, és olyan gyógyászati megoldásokat ajánlunk, amelyek kiemelkedő ellátást nyújtanak a betegek számára.
A jelentkezéshez kérjük, küldd el angol nyelvű önéletrajzodat Ha Annie Nguyen asszonynak a ha.nguyen.hn2@roche.com címre, az e-mail tárgysorában a „Traineeship, HU” megjelöléssel. Kérjük, a leveled címzéséhez add hozzá másolatban a peter.maroti@aok.pte.hu címet.
"MINDEN GÉPEN EGY BETEG ÉLETE MÚLIK." A gyakorlati lehetőségről részletesen itt olvashatsz.
Fontos tudnivalók a szaktanári ajánlás és intézményi jóváhagyásról itt.
A kiírásban szereplő, a nemzetközi kapcsolatokért felelős szervezeti egység jóváhagyása érdekében a kérelmeket az Intézményi Erasmus Irodába (Pécs, Vasvári P. u. 4.) kell eljuttatni. Kérjük, min. 4 napos ügyintézési idővel számoljanak.
Pályázati felhívás felsőoktatási hallgatók számára külföldi szakképzés, külföldi szakmai gyakorlat és rövid tanulmányút megvalósítására
A Tempus Közalapítvány a Campus Mundi – felsőoktatási mobilitási és nemzetköziesítési program (EFOP-3.4.2-VEKOP/15) projekt keretében ösztöndíjpályázatot hirdet külföldi szakképzés, külföldi szakmai gyakorlat és rövid tanulmányút megvalósítására felsőoktatási hallgatók számára.
Pályázatot az alábbi oldalon elérhető online pályázati űrlap kitöltésével és a szükséges mellékletek csatolásával lehet beadni.
Külföldi részképzés támogatása
Külföldi szakmai gyakorlat támogatása
Külföldi rövid tanulmányút támogatása
A Campus Mundi programon belül a hallgatók már freemover mobilitásra is pályázhatnak, tehát külföldi részképzésre a küldő intézmény kapcsolatrendszerén kívül, saját maguk is kereshetnek fogadó egyetemet a hallgatók!
A freemover pályázatok formai értékelését és szakmai bírálatát a Tempus Közalapítvány kollégái végzik.
A pályázati felhívás a linkre kattintva érhető el.
Campus Mundi pályázati dokumentumok:
A pályázati feltételek és a bírálati szempontrendszer azonos a normál részképzés pályázattal (a külföldi tanulmányok beszámítása tehát ez esetben is alapfeltétel), a kötelező mellékletek köre bővül a fogadó egyetem által aláírt fogadó nyilatkozattal.
A pályázatok benyújtásáról további információ itt érhető el.
Figyelem!
Azok a hallgatók, akik az Erasmus+ tanulmányi mobilitási programban terveznek beadni kari Erasmus+ pályázatot és egyúttal szeretnének élni a Campus Mundi ösztöndíj lehetőséggel is, kérjük, hogy minél előbb jelentkezzenek a kari Erasmus Irodában!
Fontos tudnivalók a szaktanári ajánlás és intézményi jóváhagyásról itt.
A kiírásban szereplő, a nemzetközi kapcsolatokért felelős szervezeti egység jóváhagyása érdekében a kérelmeket az Intézményi Erasmus Irodába (Pécs, Vasvári P. u. 4.) kell eljuttatni. Kérjük, min. 4 napos ügyintézési idővel számoljanak.
A CEEPUS csereprogram célja, hogy a felsőoktatás területén együttműködő partner intézmények között lehetővé tegye hallgatói és oktatói mobilitások lebonyolítását, speciális kurzusok, valamint hallgatói kirándulások szervezését, támogassa hosszú távú szakmai együttműködések kialakulását a térségben, ezzel elősegítve Közép-Európa stratégiai szerepének erősödését.
Jelenleg a következő országok akkreditált felsőoktatási intézményeibe lehet utazni CEEPUS támogatással:
Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észak-Macedónia, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Magyarország, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.
A CEEPUS lehetőségekről az alábbi linken bővebb információ érhető el. A partnerországok nemzeti CEEPUS irodáinak elérhetőségei a Központi CEEPUS Iroda honlapján az országzászlókra kattintva érhetők el.
A CEEPUS freemover pályázattípusban bármely hazai felsőoktatási intézményben aktív státuszú hallgatók és oktatók nyújthatnak be pályázatot tanulmányi vagy oktatási célú mobilitási ösztöndíjra szinte az összes CEEPUS tagország bármely akkreditált felsőoktatási intézményébe. A freemover pályázatokat a rendelkezésre álló hónapkeret erejéig tudják jóváhagyni az egyes fogadó országok.
A freemover pályázatokat július 1-től kezdve kell feltölteni a központi pályázati felületen. A tervezett jelentkezési határidő 2020. november 30. A jelentkezés kizárólag online zajlik. A pályázat beadása és a megpályázott időszak kezdete között legalább másfél hónapnak kell lennie.
Bővebb információ hallgatók részére a pályázati feltételekről, a pályázás menetéről és a csatolandó dokumentumokról a linkre linkre kattintva érhető el.
Pályázati felhívás hallgatók számára
A Tempus Közalapítvány / CEEPUS Magyarországi Iroda információs és pályázatíró webináriumot szervez a 2021/2022-es tanévre szóló CEEPUS hálózati pályázatok benyújtásának elősegítése érdekében. A rendezvényen áttekintjük a CEEPUS program általános tudnivalóit, a pályázat megírásához szükséges legfontosabb ismereteket, bemutatjuk a pályázati felületet, jó gyakorlatokat osztunk meg a pályázatírással kapcsolatban, illetve megválaszoljuk a pályázók kérdéseit. A rendezvény gyakorlati ismeretekkel segíti a pályázókat a pályázati anyag kidolgozásában.
Kiket várnak a rendezvényre?
A pályázatíró webináriumra elsősorban az új hálózati pályázat beadását tervező érdeklődőket várjuk a felsőoktatási szektorból (oktatók, szakgazdák, tanszékvezetők.Mindenekelőtt a hazai koordinálású hálózatok főkoordinátoraira számítunk, de szeretettel várjuk a külföldi koordinációjú hálózatok hazai partnereit is.
Időpont: 2020.11.20. 10:00-13:00
(Az első órában a CEEPUS program álalános tudnivalóit mutatjuk be, a programban aktívan részt vevőknek elegendő később csatlakozniuk. A részletes programot a rendezvény előtt elküldjük a regisztráltaknak.)
Helyszín: Online felület (Zoom)
Regisztrációs határidő: 2020. november 17. éjfél
Regisztráció: a TKA honlapján
A HMAA idén is meghirdeti három hónapos amerikai cseregyakorlatát Buffalo (NY, USA), valamint Houston (TX, USA) városába - ötödéves hallgatók pályázatait várják!
A program elérhető bármely magyar, illetve magyar felmenőkkel rendelkező angol programon tanuló hallgató számára, aki szeretné a hatodéves gyakorlatok egy részét egy amerikai kórházban eltölteni, melyet itthon is elfogadnak gyakorlatként.
Érdeklődni Lippai Bálintnál (balint.lippai@gmail.com) és Dr. Horváth Gábornál (gabor.horvathmd@gmail.com) lehet.
Örömmel adjuk hírül, hogy a Thesszaloniki Arisztotelész Egyetem (AUTh) Orvostudományi és Bioetikai Kutatólaboratóriuma (Laboratory for the Research of Medical Law and Bioethics of the Aristotle University of Thessaloniki) a Görög Bioetikai Bizottság (Hellenic Bioethics Commission) együttműködésével szervezi meg a 6. Nemzetközi Orvostudományi és Bioetikai Nyári Egyetemet „Autonómia és egészségügyi ellátás a világjárvány idején (és után) ” (“Autonomy and health care in the (post) pandemic era”) címmel.
A nyári egyetem angol nyelven kerül megrendezésre, az AUTh és más görögországi, illetve külföldi egyetemek oktatói és doktoranduszai, valamint szakjogászok és orvosok részvételével.
A nyári egyetem időpontja: 2021. július 11-17., melyre jogászok, egészségügyi szakemberek, és (alapképzésben résztvevő, végzős, doktor és posztdoktor) hallgatók jelentkezését várják. Az előadásokat ONLINE fognak zajlani, így távolról is lehetséges a csatlakozás.
Hallgatók részére a rendezvény díja EUR 100,00, jogászoknak és egészségügyi dolgozóknak EUR 150,00, amennyiben 2021. április 30-ig jelentkeznek. Április 30. után a tandíj EUR 130,00, illetve EUR 180,00. A jelentkezés határideje: 2021. május 31.
A kurzus elvégzéséről a résztvevők ECTS kreditigazolást kapnak.
A szervezők kérése, hogy az érdeklődők részvételi szándékukat az alábbi űrlapon jelezzék. A nyári egyetem részletes programja az alábbi linken érhető el.
A nyári egyetem szervezői várják minden résztvevővel a virtuális találkozást!
A PTE egyetemközi szerződései által évente meghirdetésre kerülő ösztöndíjak vagy tandíjmentes tanulmányi lehetőségek, amik a következő országokban elérhetőek!
USA, Mexikó, Japán, Dél-Korea, Kína, Tajvan, Oroszország, Azerbajdzsán
Fel szeretnénk hívni a hallgatók figyelmét, hogy a partneregyetemek honlapja tartalmazza az egyetem által kínált képzések listáját!
FONTOS! Egyesült Államok-beli lehetőségeknél TOEFL, IELTS nyelvvizsga megléte szükséges.
Ezekről további információ:
TOEFL
IELTS
Az alábbi tandíjmentes lehetőségekhez CAMPUS MUNDI részképzéses ösztöndíj pályázható! CAMPUS MUNDI ösztöndíjjra idéntől folyamatos a jelentkezés, nincs kifejezett jelentkezési határidő!
A CAMPUS MUNDI részképzéses ösztöndíj részletes kiírása.
Magyarország Kormánya az idei évtől hirdeti a Diaszpóra Ösztöndíjat, mellyel a Kárpát-medencén kívüli, külföldön élő magyarságot, magyar leszármazottakat igyekeznek megszólítani. Az ösztöndíjprogramban természetesen Egyetemünk is részt vesz, melyet intézményi szinten a PTE Nemzetközi Igazgatósága koordinál.
Az ösztöndíjjal elnyerhető juttatások a következők:
A részletes leírás itt érhető el magyarul és angolul.
A PTE szinte minden képzésével részt vesz a programban. Kereső és jelentkezési felület.
A jelentkezés határideje 2021. január 24.
Konkrét kérdésekkel keressék Kónya Bencét: konya.bence@pte.hu, telefon: +36 72 501-500/12422.
2020. szeptember 17-én hatodik alkalommal rendezi meg Budapesten angol nyelvű tudományos és innovációs versenyét a berlini Falling Walls Alapítvány, amely a Magyar Tudományos Akadémia, a Semmelweis Egyetem és a DAAD Magyarország közös szervezésében valósul meg.
A Lab idén, a koronavírusra való tekintettel, online kerül megrendezésre. Az online konferencián, az előzetes szelekció után kiválogatott jelentkezőknek, 3 perces prezentációban kell demonstrálniuk kutatási/innovációs eredményük lényegét és hasznosságát, angol nyelven. A magyar forduló győztese képviselheti hazánkat a berlini Fallin Walls Lab világkonferencián.
A versenyre jelentkezhetnek olyan alapképzéses, mesterképzéses, PhD hallgatók, postdoc-ok, fiatal szakemberek, vállalkozók és professzorok, akik
- jelenleg alap- vagy mesterképzésben vesznek részt, vagy akiknek
- alapdiplomájuk megszerzése óta nem több, mint 10 év telt el, vagy
- a mesterdiplomájuk megszerzése óta nem több, mint 7 év telt el, vagy
- PhD fokozatukat az elmúlt 5 évben szerezték meg.
További információ és jelentkezés 2020. augusztus 28-ig
A Hong Kong Laurate Forum-ra azon 35 éves vagy annál fiatalabb egyetemi hallgatók, posztgraduális hallgatók és doktoranduszok jelentkezését várják, akik csillagászattal, orvostudománnyal vagy más egészségtudományokkal, matematikaval, illetve más, hozzájuk szorosan kapcsolódó témával foglalkoznak. A kiválasztási folyamat eredményeképpen a fiatal kutatók közül 200-an személyesen vehetnek részt a HKLF következő fórumán.
A HKLF 2019 májusában indult, és teljes mértékben a Lee Shau Kee Alapítvány szponzorálja. A HKLF fontos partnere a The Shaw Prize Foundation, amely évente megszervezi és odaítéli a The Shaw Prize nemzetközi tudományos díjat.
A hirdetés részletei a képre kattintva érhetők el.