(képre kattinva érhető el)
Tisztelt Erasmus+ programban részt vett Oktatók!
2020-ban lezárul egy korszak, véget ér az Erasmus+ 2014-ben indult programszakasza. Izgalommal várjuk, mit hoz majd a következő hét év, de addig is, szeretnénk megünnepelni a program eddigi eredményeit, és megmutatni, hogy mi minden történt az Erasmus+ projektnek köszönhetően.
Ezért a Tempus Közalapítvány kis nosztalgiázásra invitálja Önöket!
Olyan Erasmus+ oktatói vagy képzési mobilitásban részt vett oktatókat, hallgatókat és projektmegvalósítókat keresünk, akik egy 20-30 másodperces videóban szívesen megosztanák legemlékezetesebb Erasmusos élményeiket, azt, hogy mit adott nekik az Erasmus+.
Bízunk benne, Ön is részt vesz felhívásunkban, és egy rövid, akár mobiltelefonnal készített videóban megosztja velünk saját történetét.
A legjobb videókat megosztjuk online csatornáinkon, hogy mások is láthassák, mennyi előnye van egy ilyen nemzetközi tapasztalatnak!
A videók beküldésének határideje: 2020. október 11., éjfél.
A videók beküldési címe: erasmushirek@tpf.hu
A felhívás részletes leírása elérhető az alábbi linken.
Mutassuk meg közösen, milyen sok ember életére volt hatással az elmúlt 7 évben az Erasmus+!
Kérdések esetén írjon bátran a erasmushirek@tpf.hu címre, és ha készen áll, már csak egy kérdés maradt: Mit adott Önnek az Erasmus+?
A 2019-2020-as tanévre vonatkozó legfrissebb ERASMUS+ Oktatói Mobilitás pályázat kiírása az alábbi linken olvasható:
Oktatói ERASMUS+ pályázati kiírás
Munkaterv (angol)
Munkaterv (német)
Megvalósítási időszak: 2019. október 14. - 2020. szeptember 30.
ÚJ Pályázati határidő: 2019. szeptember 17., kedd 12:00 óra.
ISCED kód kereső link ISCED kód kereső link a munkatervben feltűntetendő tématerület meghatározásához
Az EDUC Szövetség olyan lelkes oktatók és kutatók jelentkezését várja egy újonnan induló nemzetközi kezdeményezés részeként, akik/akiket:
Az EDUC Szövetség olyan virtuális oktatási és tanulási megoldások kidolgozásában nyújt majd segítséget, amely által nem csak a hallgatók lehetnek érdeklődőbbek és önállóbbak, de még inkább elérhetővé és hozzáférhetővé válnak a tanórák oktatási anyagai és online erőforrásai. Az oktatók számára a virtuális mobilitás egy új eszközkészlet a jelenlegi gyorsan változó világban: Európa megközelíthetőbbé válhat, ezzel új együttműködési formákat teremtve. Az EDUC azért jött létre, hogy új lehetőségeket teremtsen és támogasson.
Az így létrejövő új tanítási módszerek beépíthetők a tandíjas nemzetközi képzésekbe is, így téve azokat még versenyképesebbé.
A nyertes pályázatok oktatóinak/kutatóinak online kurzusok, virtuális órák, videók és más, a virtuális mobilitást fejlesztő módszerek megvalósításához nyújtott anyagi támogatás: bruttó 150.000,-Ft/projekt/hó – 6 hónapon keresztül.
Az EDUC Szövetség szívesen veszi minden érdeklődő kolléga oktatási projektjét. A Szövetség által kidolgozott kérdőív kitöltésével – mely csupán néhány percet vesz igénybe – azt segítik elő, hogy megtudjuk, miként lehetünk képesek a projektjét leginkább támogatni.
Kérdőív: IDE kattintva elérhető.
Határidő: 2021. február 10.
A felhívás célja, hogy
A pályázásnak nem feltétele, hogy az oktató/kutató EDUC partnerrel rendelkezzen; ennek keresésére a támogatás elnyerése után is van lehetőség, amelyben szívesen nyújtunk segítséget.
Kérdőív/Jelentkezési lap: IDE kattintva is elérhető.
Jelentkezési határidő: 2021. február 10.
Az EDUC Szövetség a következő módokon tud támogatást biztosítani:
Olyan projekteket tudunk támogatni, amelyeknek célja:
A felhívásra jelentkező oktatók/kutatók egy olyan Helyi Virtuális Oktatásfejlesztési Csoporthoz csatlakozhatnak, melynek résztvevői megoszthatják egymással tapasztalataikat, illetve közösen építhetik az EDUC eszköztárát és oktatási keretrendszerét.
A felhívással kapcsolatos határidők:
2021. február 10. |
Kérdőív/jelentkezési lap kitöltése |
2021. február 10-27. |
Projektek kiválasztása az EDUC Szövetség által. A kiválasztást követően az EDUC minden jelentkezőnek válaszol, együttműködésre alkalmas partnert keres, illetve visszajelez. |
2021. március 2-31. |
A projekteket a megvalósíthatóság szempontjából kiértékeli az EDUC, valamint kidolgozásukon közös munka során finomítanak a pályázók, partnereik és az e- learning szakemberek. |
2021. április közepe |
A projektek utolsó körös szelekciója. |
2021. május |
Megkezdődik a munka a kiválasztott projektekkel. A hallgatók számára 2022-ben lesznek elérhetőek első körben azok a projektek, amelyek addigra már készen állnak. |
További részletek (a kérdőív és a melléklet linkjével együtt) a teljes felhívásban találhatók.
Felmerülő kérdések esetén a PTE kapcsolattartójához tudnak fordulni: Almádi Zsófia, EDUC projektasszisztens, almadi.zsofia@pte.hu
Forrás: A PTE Központi EDUC Irodája
A thaiföldi Prince of Songkla Egyetem Orvostudományi Karának Járványtani Intézete szeretettel meghívja Önt az alábbi konferenciára, mely 2020 december 22-23-án kerül megrendezésre:
További információt és a regisztrációhoz szükséges linket a konferencia honlapján találja.
A Fulbright Bizottság a korábbi évek gyakorlatát követve idén is fel szeretné mérni, hogy milyen amerikai szakemberekre van szükségük a magyar intézményeknek a 2022-2023-as tanévben.
Amennyiben intézményük/tanszékük szívesen fogadna Fulbright ösztöndíjas szakembert, kérjük töltsék ki online a 'Fulbright University Request Form 2022-2023' kérdőívet 2020. november 6-ig.
A kitöltést segítő tájékoztató levél és a kérdőív elérhető a Fulbright Hungary honlapján.
A Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD) a magyar hallgatóknak, diplomásoknak, kutatóknak, valamint tudományos fokozattal rendelkező főiskolai, egyetemi oktatóknak és kutatóknak kínál németországi tanulmányi és kutatói ösztöndíjakat.
A budapesti DAAD Információs Központ 2020. október 7-én valamint október 28-án információs rendezvényt tart, amelynek keretében az érdeklődők feltehetik kérdéseiket a Központ munkatársainak. A nyílt napokról az alábbi elérhetőségen kaphat további tájékoztatást.
A PTE Kapcsolati és Nemzetköziesítési Igazgatósága a PTE Szenátus által 2016 novemberében elfogadott Nemzetköziesítési Program keretében 2020 őszi szemeszterére meghirdeti a „PTE Utazó Nagykövet Online Edition” elnevezésű pályázatot.
A „PTE Utazó Nagykövete Online Edition” elnevezéssel olyan online nemzetközi konferencián/workshopon való részvételt elősegítő pályázat kerül meghirdetésre, amelyre a PTE valamennyi főállású és részmunkaidős oktatója és kutatója pályázhat.
A pályázati felhívás és a pályázati űrlap ezen a linken érhető el.
A felhívás Facebook oldalon is megjelent.
Gyakran Ismételt Kérdések a saitamai szakmai gyakorlatról
A PTE ÁOK Dékánja és a Nemzetközi Kapcsolatok Bizottsága idén is meghirdeti pályázatát a japán Saitama Orvosegyetemmel kötött csereegyezmény alapján 1-2 hónapos szakmai gyakorlatra.
Pályázhat az Orvostudományi Kar bármely 40 év alatti oktatója és oktatási munkát végző Ph.D. hallgatója a Saitama Orvostudományi Egyetem bármelyik intézetébe, klinikájára.
A szakmai gyakorlat 2019. október 1. és 2020. február 28. között végezhető, max. 2 hónapos időintervallummal. A gyakorlat kezdetét a jelentkezőnek kell meghatároznia a pályázatában.
A fogadóegyetem térítés nélkül nyújt szállást az egyetem orvos szállóján.
Az utazási költséget (repülőjegy) a PTE Általános Orvostudományi Kar fedezi.
A kint tartózkodás egyéb költségeinek (étkezés, egészségbiztosítás) fedezésére a Kar vezetése havi bruttó 120 000,- Ft támogatást biztosít.
A pályázatokat nyomtatott formában, a PTE ÁOK Nemzetközi Kapcsolatok Bizottságának Irodájába (Szigeti u. 12. 1. em., kis dékáni tanácsterem mellett) kérjük leadni Tomózer Anettnek (érdeklődni lehet ugyanitt: telefon: 36358, email: nkb@aok.pte.hu).
Kérjük, hogy az angol nyelvű CV-t és motivációs levelet tartalmazó, elektronikusan is megküldött pályázat tartalmazza:
Jelentős előnyt élvez az a pályázó, aki vállalja, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy a fogadó intézménynél tett látogatás alkalmával létrejött szakmai kapcsolatot a jövőben is ápolja, többek között visszahívás keretében.
Beadási határidő: 2019.május 29. (szerda), 12.00 óra
A pályázatok elbírálását Dékán Úr által kijelölt bírálóbizottság végzi.
Az egyes költségek elszámolásakor nem valósulhat meg dupla finanszírozás!
A döntésről a pályázókat e-mailben értesítjük. Az email címet és telefonos elérhetőséget a pályázatban kérjük megadni.
Sikeres pályázást kívánunk!
Nemzetközi Kapcsolatok Bizottsága
Az AAMC VSLO ™ vendéghallgatóknak szóló programja lehetővé teszi orvostanhallgatók és más egészségtudományok hallgatói számára, hogy rövidtávú képzéseken vehessenek részt a hazai intézményektől távol. A programban számos egyetem vesz részt az Egyesült Államokban és világszerte. A VSLO program segíti hallgatókat abban, hogy kapcsolatba lépjenek a képzési lehetőségeket kínáló intézményekkel, melyekben elmélyíthetik tudásukat, illetve további tapasztalatokat szerezhetnek.
A VSLO program keretében az érdeklődők bekapcsolódhatnak többek között nyári kutatási programokba, klinikai gyakorlatokba, továbbá választható kurzusokon vehetnek részt. Az Egyesült Államokban és a világ minden táján található fogadó intézmények, kórházak, klinikák az adott intézmény által meghatározott irányelvek szerint állnak a hallgatók rendelkezésére.
További részletek az AAMC honlapján olvashatók.
A COVID-19 világjárványra reagálva az AAMC létrehozott iCollaborative collection néven egy gyűjteményt azon forrásokból, melyek oktatásfejlesztéssel, oktatáspolitikával, az egészségügyi oktatást és tanítást támogató legjobb megoldásokkal kapcsolatos információkat tartalmaznak. A Clinical Teaching and Learning Experiences without Physical Patient Contact egy olyan gyűjtemény mely kompetenciatartomány és tanulóközönség szerint kereshető. Változatos témákhoz köthető webináriumok szintén elérhetők az oldalon.
Az iCollaborative gyűjteményen kívül a MedEdPORTAL (az AAMC tanulással és oktatással foglalkozó online folyóirata) elérhetővé tett számos, a világjárvány alatt létrehozott anyagot. Jelenleg a források az alábbi kategóriák szerint érhetők el az oldalon:
Bár idén a résztvevőknek nem lesz lehetőségük kötetlen személyes találkozásokra, a virtuális térben zajló konferencia talán még többeknek ad lehetőséget arra, hogy bekapcsolódhassanak plenáris ülésekbe és kerekasztal beszélgetésekbe.
Részletek a program honlapján találhatók.
Az érdeklődők az alábbi linken regisztrálhatnak az eseményre.
A YIGH sorozata egy moderált fórum, ahol napjaink döntéshozói beszélnek vglobális egészségügyi kérdésekről a COVID-19 világjárványról. Az események mindenki számára nyitottak.
A soronkövetkező programok a Yale IGH oldalán érhetők el.
Az American Academy of Pediatrics (AAP) webinárium sorozatot indított Global Health Practice in the time of COVID: Finding Effectiveness in Your Personal & Professional World címen.
A sorozat az egészségügyi oktatásban világszerte résztvevő hallgatók és oktatók számára kínál olyan együttműködési lehetőségeket, melyek a világjárvány ideje alatt is optimálisan működtethetők. A korábbi webináriumok elérhetők az AAP YouTube csatornáján.
Gyakran Ismételt Kérdések a kutatói-oktatói-klinikai pályázatról
A PTE ÁOK és GYTK Dékánjai és a Nemzetközi Kapcsolatok Bizottsága pályázatot hirdet fiatal oktatók részére rövid külföldi tanulmányútra a 2019-es évre!
A pályázati határidő: 2019. október 14., hétfő 12.00 óra
A PTE koreai partnere, a Kyungpook National University ismételten meghirdeti felhívását külföldi oktatók részére az ő saját summer school-jukban való vendégoktatásra (távoktatásban).
A KNU által undegraduate szinten oktatott akadémiai területeken lehet vendégoktatást vállalni.
Érdeklődő oktatóink a felhívás részleteiről, juttatásról és a jelentkezésről az alábbi linken tudnak tájékozódni:
https://en.knu.ac.kr/admission/visiting02.htm
A CEEPUS csereprogram célja, hogy a felsőoktatás területén együttműködő partner intézmények között lehetővé tegye hallgatói és oktatói mobilitások lebonyolítását, speciális kurzusok, valamint hallgatói kirándulások szervezését, támogassa hosszú távú szakmai együttműködések kialakulását a térségben, ezzel elősegítve Közép-Európa stratégiai szerepének erősödését.
Jelenleg a következő országok akkreditált felsőoktatási intézményeibe lehet utazni CEEPUS támogatással:
Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észak-Macedónia, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Magyarország, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.
A CEEPUS lehetőségekről az alábbi linken bővebb információ érhető el. A partnerországok nemzeti CEEPUS irodáinak elérhetőségei a Központi CEEPUS Iroda honlapján az országzászlókra kattintva érhetők el.
Pályázati felhívás oktatók számára
A CEEPUS freemover pályázattípusban bármely hazai felsőoktatási intézményben aktív státuszú hallgatók és oktatók nyújthatnak be pályázatot tanulmányi vagy oktatási célú mobilitási ösztöndíjra szinte az összes CEEPUS tagország bármely akkreditált felsőoktatási intézményébe.
A CEEPUS programban továbbra is lehetőség van freemover pályázatok benyújtására a 2020/2021-es tanévre. A freemover pályázatokat a www.ceepus.info központi pályázati felületen lehet feltölteni.
Szerbia is bevezette a virtuális hallgatói és oktatói cserék lehetőségét az oda pályázóknak. Egészen pontosan a blended/hibrid mobilitásokat tudják támogatni, amely során a mobilitás egy része virtuálisan valósulhat meg (csökkentett ösztöndíjösszeg mellett), azonban egy részének kötelezően fizikailag is meg kell valósulnia.
Csehország, Horvátország és Lengyelország szintén lehetővé tette a virtuális cseréket (akár fizikai mobilitás kötelezettsége nélkül, csökkentett ösztöndíjösszeggel).
Kérdés esetén kérjük, hogy közvetlenül a fogadó ország nemzeti irodájához forduljanak. (Ők tudják megmondania jelentkezési határidőt, a pontos feltételeket, van-e még szabad hónapszámuk stb.)
Szerbia:
Danica Šcepanovic
Sofija Petrovic
Foundation Tempus – National CEEPUS Office in Serbia
Ruže Jovanovic 27a, Belgrade
Phone: +381 11 33 42 430
e-mail: ceepus@tempus.ac.rs
WEB: http://tempus.ac.rs/what-we-do/ceepus/?script=lat
Csehország:
Jan Trnka
Centre for International Cooperation in Education
Na Porici 4/1035, CZ-110 00, Praha 1
Phone 1: +420/221 850 509
Phone 2: +420/221 850 502
E-mail: ceepus@dzs.cz
WEB: www.dzs.cz
Lengyelország:
Michal Skowronski
Polish National Agency for Academic Exchange
Polna Str. 40
PL-00-635 Warsaw
Phone: +48 22 390 35 12; +48 22 390 35 00
Fax: +48 22 8262823
e-mail: ceepus@nawa.gov.pl
WEB: www.nawa.gov.pl
Horvátország:
Tanja Veljak
Agency for Mobility and EU Programmes
Frankopanska 26, HR-10000 Zagreb
Phone 1: +385/1/555 7855
Fax: +385/1/500 5699
e-mail: ceepus@mobilnost.hr
WEB: www.mobilnost.hr
Bővebb információ oktatók részére a pályázati feltételekről, a pályázás menetéről és a csatolandó dokumentumokról a linkre kattintva érhető el.
Gyakran Ismételt Kérdések a thaiföldi pályázatról
A pályázat célja lehetőséget biztosítani arra, hogy rövid idejű oktatói, illetve kutatómunkát végezzenek a jelentkezők egy nem európai intézetben, illetve annak klinikáján (Songklanagarind Hospital).
A pályázati időszak folyamatos!
Bármikor benyújtható!
A Hong Kong Laurate Forum-ra azon 35 éves vagy annál fiatalabb egyetemi hallgatók, posztgraduális hallgatók és doktoranduszok jelentkezését várják, akik csillagászattal, orvostudománnyal vagy más egészségtudományokkal, matematikaval, illetve más, hozzájuk szorosan kapcsolódó témával foglalkoznak. A kiválasztási folyamat eredményeképpen a fiatal kutatók közül 200-an személyesen vehetnek részt a HKLF következő fórumán.
A HKLF 2019 májusában indult, és teljes mértékben a Lee Shau Kee Alapítvány szponzorálja. A HKLF fontos partnere a The Shaw Prize Foundation, amely évente megszervezi és odaítéli a The Shaw Prize nemzetközi tudományos díjat.
A hirdetés részletei a képre kattintva érhetők el.