Podcast dr. Kanizsai Péterrel a bama.hu-n

2024. február 9.

A bama.hu podcast-sorozatában dr. Kanizsai Péter egyetemi docens, a PTE Klinika Központ Sürgősségi Betegellátó Osztályának vezetője is nyilatkozott.

A beszélgetésből kiderül, hogy gyermekkori sérve miatt lett orvos, és 17 évig aneszteziológusként dolgozott. Szóba került a hivatás szeretete és a szakmai tapasztalatok, élmények átadásának fontossága, hogy a hallgatók megértsék, miért lényeges annyi elméletet tanulniuk.

„Az orvosi egyetemet egy átlagképességű ember is el tudja végezni megfelelő idő- és energiaráfordítással. Ami nehéz benne, az az, hogy nehezen tervezhető. Sokszor kell korábban bejönni és nem mindig lehet tudni, hogy mikor végez az ember. A hivatástudatnak, a szakma szeretetének a család lehet a kárvallottja” - nyilatkozta.

Beszélt a jó orvos ismérveiről: a szakmai hozzáértésről, az elhivatottságról, valamint az empátia és a kommunikáció kiemelt fontosságáról. Szót ejtett a családjáról és a hobbijairól is: a vízi sportokról, a zenélésről.

A podcast itt hallható:

bama.hu