Célzott kezelést hozhat a PTE új vakcinációs fejlesztése

2022. május 3.

Szabadalom lehet a Pécsi Tudományegyetemen kutatócsoportjának vakcinációs újítása, mely később akár a rákgyógyításban is hatékony segítséget nyújthat.

Az újításról az Univ TV  riportban számolt be. Ebben elhangzott, a koronavírus okozta megbetegedések új kihívásokkal állították szembe a tudományos közösséget.

Számos új immunizációs platform jelent meg a közelmúltban melyeket a SARS-CoV-2 vírus teljes tüskefehérjéje ellen fejlesztettek. Ezzel az új módszerrel azonban megvalósulhat, hogy a támadási felület a vírus ellen csak a leghatékonyabb szakaszok ellen történjen meg.

Magáról a módszerről dr. Tapodi Antal egyetemi adjunktus, a PTE ÁOK Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézet munkatársa beszélt a riportban.

Forrás:

PTE